teisipäev, 4. november 2014

Õunameditatsioon Thich Nhat Hanh

Thích Nhất Hạnh 88 aastane( sünd. 1926) on vietnami päritoluga zen-budistlik munk, kirjanik, poeet ja rahuaktivist. On ca 100 raamatu autor, 40 raamatut neist inglise keeles. Eesti keeles leidsin ma kolm.  Raamatust "Savor. Mindful Eating, Mindful Life" on pärit alljärgnev katkend Õunameditatsioonist ...
Õun sinu peos on Kosmose keha.
—Thich Nhat Hanh 
PROOVIME teadvuse MAITSET.  Võtke õun välja oma (külm)kapist.  Pese teda. Kuivata teda. Enne, kui sa võtad esimese ampsu, tee väike paus. Vaata õuna oma peopesas ja küsi endalt:  Kui ma söön õuna, kas ma naudin seda täielikult? Või olen ma nii täis teisi mõtteid, et õuna pakutavad hõrgud rõõmud lähevad mulle kaduma?  Kui sa oled selline, nagu enamik, siis vastad sa „jah“ teisele küsimusele palju sagedamini, kui esimesele. Enamik on söönud oma elus õun õuna järel seda tegevust teadvustamata. Sellises arutus söömisviisis oleme ennast ära lõiganud paljudest rõõmudest, mida pakub lihtne tegevus – õuna söömine. Miks see nii on, eriti kui oleks nii lihtne õuna tõeliselt nautida? 
Esimeseks asjaks on anda jäägitu tähelepanu õunasöömisele. Kui sa sööd õuna, siis keskendu täielikult õuna söömisele. Ära mõtle millelegi muule. Ja mis veel tähtsam, ole vaikne. Ära söö õuna, kui sa sõidad autoga. Ära söö õuna, kui sa jalutad kuhugi. Ära söö, kui sa loed. Ole lihtsalt vaikne.   Suuna tähelepanu sellele, mida teed ja aeglustumine lubab sul tõeliselt maitsta kõiki neid imelisi omadusi, mida pakub õun: selle magusust, lõhna, värskust, mahlasust ja krõmpsuvust. 
Järgmiseks, võtke õun oma peopesast sõrmede vahele ja vaadake teda veel kord. Hingake mõned korrad teadlikult sisse ja välja, see aitab suunata tähelepanu ja saada aru, mida sinu olemus ütleb õuna kohta. Enamiku ajast me vaevu heidame pilku sellele õunale, mida me sööme. Me haarame ta, võtame ampsu, närime kiirelt ja neelame alla. Sel korral, märkige enda jaoks ära: mis sort õun see on? Mis värvi see on? Kuidas see peopesas tundub? Kuidas ta lõhnab? Neid mõtteid läbides, hakkad sa aru saama, et õun ei ole lihtsalt kiire snäkk, mis peaks rahustama nurisevat kõhtu. See on midagi palju komplitseeritumat, midagi, mis on osa suurest tervikust. 
Seejärel naeratage õunale ja aeglaselt võtke üks suutäis ja mäluge see läbi. Olge jätkuvalt teadlik oma sisse- ja väljahingamisest, et aidata endal keskenduda ainult õuna söömise protsessile: millised aistingud on sinu suus; kuidas see maitseb; mis tunne on seda mäluda ja alla neelata. Mitte miski muu ei täida sinu meelt, kui sa mälud – ei mingeid projekte, tähtaegu, muresid, „on vaja teha“ nimekirju, hirme, muresid, viha, minevikku ega ka tuleviku. 
On ainult õun. Kui sa mälud, tea – mida sa mälud. Mälu aeglaselt ja täielikult, 20-30 korda iga suutäit. Mälu teadlikult, tundes õuna maitset ja selle toitvaid omadusi, sukeldu sellesse kogemusse 100%liselt. Sel moel, sa hindad tõeliselt õuna sellisena, nagu see on. Ja sa saad täielikult teadlikuks õuna söömisest ja sa saad täielikult teadlikuks praegusest hetkest. Olete täielikult hõivatud hetkest „siin ja praegu“. 
Elades hetkes, suudate tõeliselt vastu võtta seda, mida õun teile pakub ja te elavnete. Süües sel viisil õuna, tõeliselt teda maitstes, tunnete teadvelolekut, teadvuse seisundit, mis tuleneb täielikult praegusest hetkes olemisest. Lastes vabaks need mõned lühikesed minutid ning elades siin ja praegu, hakkate tundma naudingut ja ängistusevaba olemist, mida ainult teadvelolek võib elus anda. Tänases maailmas on arutu söömine ja arutu eluviis liigagi levinud.  Me liigume kõrgtehnoloogilise elu ülikiires tempos – ülikiire internet, koheselt saabuvad sõnumid ja nutitelefonid – ja ootused, et me oleme alati saadaval, alati valmis vastama koheselt igale saabuvale sõnumile.   Kolmkümmend aastat tagasi, ei oodanud eriti keegi vastust kõnele või kirjale sel samal päeval. Kuid täna on meie elu tempo kiirenenud sedavõrd, et on kontrolli alt väljunud.  Alalõpmata tuleb meil vastata  välistele ärritustele ja nõudmistele. Meil on järjest vähem ja vähem aega peatuda, fokusseerida oma tähelepanu ja mõtiskleda sellest, mis on meie ees. Meil on palju vähem aega olla ühenduses iseenda olemusega – oma mõtete, tunnete, teadvuse ja sellega kuidas ning miks oleme me just siin, kus me oleme, on see siis hea või halb. Ja meie elud kannatavad selle tõttu. 
Mõned meist leiavad, et on liiga raske ja harjumatu süüa tervet õuna. Paljudel juhtudel pakuvad poed õunu viilutatult ja need on kaotanud oma värskuse, krõmpsuvuse ning neid on töödeldud, et nad ei läheks pruuniks. Kiirtoiduks sobivaks tehtuna on nüüd kiirendatud söömisprotsessi ennast: käsi kotti ja suhu. Kuid kadunud värskuse ja krõmpsuvusega soositakse arutut söömist – autos, TV/ arvuti ees, ükskõik kus ja kuna. Enamiku ajast sööme me autopiloodil, sööme jooksu pealt, sööme sisse oma mured ja ängistused päeva nõudmistest, ärritused ja „vaja teha“ nimekirja. Kui me ei ole teadlikud toidust, mida sööme, kui me ei ole oma mõtetega õuna juures, kuidas saaksime siis tunda maitset ja saada söömisest naudingut? Õuna söömine ei ole ainult meeldiv kogemus; see on ka hea sinu tervisele. Vana ütlus: „üks õun päevas hoiab arsti majast eemal“  on tegelikult pakendatud tugevasse teadusesse. Kuid peale tervislikkuse ja rahuolu õuna söömisest, võime õuna näha palju laiemal skaalal ja saada aru, et see esindab kosmost.
Ja kõige olulisem – õun, mida sa hoiad, on elu enda imeline väljendus. See on seotud kõigega, mis on. See sisaldab endas tervet universumi; see on kosmose enese suursaadik, kes on tulnud toitma meie eksistentsi. See toidab meie keha ja kui me sööme teadlikult, siis toidab see ka meie hinge ja laeb meie vaimu. Süüa õuna teadlikult on uue teadveloleku tekkimine õunast, meie maailmast ja meie oma elust. See pühitseb loodust, autasustab Emakest Maad ja kosmost meile pakutava eest. Teadlikult õuna söömine on meditatsioon ja võib olla sügavalt vaimne. Selle teadveloleku ja sisekaemusega hakkad tundma suuremat tänutunnet toidu vastu, mida sa sööd ja väärtustad enam oma ühendatust looduse ja kõigega, mis on. Kui õun muutub reaalsemaks ja vibreerivamaks, siis muutub ka sinu elu enam reaalsemaks ja vibreerivamaks. Õuna maitsmine on teadveloleku töös hoidmine. Ja see on teadvelolek, mis aitab sul leida kontakt iseendaga ning saada tervemaks meeles, kehas ja vaimus nüüd ja edaspidi. 

Väike katkend Oprah intervjuust:
Oprah: Kas te hoiate oa keha vormis kehaliste harjutustega?
Nhat Hanh: Jah. Meil on kümme teadvustatud  liikumisharjutst. Teeme iga päev jalutamismeditatsiooni. Me praktiseerime teadvustatud toitumist.
Oprah: Kas te olete taimetoitlane?
Nhat Hanh: Jah. Taimetoitlane. Täielikult. Me ei kasuta enam loomseid tooteid.
Oprah: Seega, te ei sööks muna.
Nhat Hanh: Ei muna, ei piima, ei juustu. Me teame, et teadvustatud toitumine aitab päästa meie planeedi. 
Oprah: Kas te vaatate televiisorit?
Nhat Hanh: Ei. Kuid ma olen ühenduses maailmaga. Kui midagi tõeliselt tähtsat toimub, siis keegi räägib mulle sellest ….  


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.