kolmapäev, 19. oktoober 2011

Loengud ja kursused

05. novembril laupäeval Tallinnas tuleb õuna-tatra kursus (grupp on täis, paar kohta võiks veel lisada:). Tegemisele tuleb toortoit õunast ja tatrast.
Õunast on nii palju lugusid, legende, retsepte, et on võimatu neid kõiki ümber kirjutada - aga mõned näited:
1 õun päevas hoiab arsti majast eemal (tänapäeval ma ütleksin, et 10 õuna:, sest ennemuistsel ajal ei söödud kolm korda päevas kommertstoitu)
õun enne magamaminekut teeb arstist kerjuse.
Õun tugevdab ainevaetust igal tasandil, tasakaalustab seedimist, stimuleerib vere tootmist ja rasvade lagundamist. Õunal on diureetilised, lõdvestavad, palavikku leevendavad omadused. Tõstab isu ja puhastab organismi
Õunad sisaldavad suhkruid, aminohappeid, magneesiumi, rauda, kaaliumi, vitamiine C, B gruppi, fosfaate, õunhapet, pektiini, mineraalsooli. Õun on kasulik seedehäirete, kõhukinnisuse, vaimse ja füüsilise väsimuse, kõrge vererõhu, reuma, aneemia, bronhiidi, hepatiidi, neerude alatalitluse, kõrge kolesterooli jne, jne korral.
Ikka kella 11-15.00 ja hind 15 eur (VVL saab soodust). 
12. november (29. okt jääb ära)  tuleb Tallinnas loeng vastutustundega inimestele:) teemal koolitoitumine (sh ka mida siis Cornell soovitab ette võtta), looduslik versus sünteetiline: mis on üldse looduslik, vitamiinid&mineraalid purgis (sünteetiline) ja toidus (looduslik) - hästi põnev materjal:
Ja me võiks arutada, kas me ei võiks algatada liikumise jätmaks oma toidukorvist välja loodusliku märgi all müüdavad aga täiesti sünteetilised kaubad.
Ma otsin ruumi, mis mahutaks rohkem inimesi ja seega saaks teha üritus kuskil 7 eur osamaksuga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.