kolmapäev, 10. juuli 2013

Praanatoidulise Mony Vital surmaga seonduvad spekualtsioonid


Kirjutan ma selle postituse seetõttu: ET ON VAJA TÄHELEPANELIKULT JÄLGIDA, MIDA ÜKS INIMENE ENDA KOHTA ISE RÄÄGIB  JA MIDA SA VÕID TEMAST ETTE KUJUTADA:)

Niisiis - 2013 jaanuaris sureb 50dates eluaastates praanatoiduline dr Mony Vital. http://www.gintruth.com/gnt/Blog/Entries/2013/1/28_GIN_2013_Cruise_-_Vital_dead%2C_Coldwell_scoffs!.html ja annab sellega tulehakatust õige suurtele spekulatsioonidele.
Võib-olla elada siiski jätkuvalt prof. Campbelli taimse terviktoiduga hästi 80 eluaastates või puuviljatoidulise dr Lockharti  järgi 70 eluaastates,  kui olla veel vitaalsem praanatoiduline teatud aastaid:):)

Mony Vital (sündinud/üles kasvanud Iisrealis) tuntud avalikkuse ees praanatoidulisena - alustas sellega peale Jasmuheen raamatute lugemist. Ajapikku annab ta palju intervjuusid - kinnitab Jasmuheen raamatute õigsust ja kirjutab enda omad füüsilisest surematusest:
Kirjutab Mony Vital endast: "I don’t eat, I live on Light. I don’t drink water even. I live on pranic nourishment. Food is poison, it takes from your health. You actually get your energy from air." /Ma ei söö, ma elan valgusest. Ma ei joo isegi vett. Elan praanatoidul. Toit on mürk, see võtab teilt tervise. Te saate oma energia õhust.)
Müüb ta ennast netis enne surma nii -„Kohtu Mony Vital` ga. Ta on surematu ja ta saab seda ka sulle õpetada 6 kuu nö surematuse saab osta $450 ja eluaegse surematuse $2,875 .
Ma ei saa hästi aru, mida tähendab eluaegne – kas see on 100 aastat või 1000 või veel enam.

Ma loen ühe tema toetaja vastusest ühes foorumis, kus arutatakse Vital surma asjaolusid: „Ma külastasin kord varasemalt Mony Vital loengut. Ta ei olnud väga hea kõnemees ja jäi oma auditooriumist eraldatuks.  Ma ei kavatse kaitsta Vitali, kuid juhin tähelepanu ebatäpsustele siin foorumis: esiteks – 2012 aasta mais ütles Vital, et ta ei ole enam praanatoiduline. Olevat olnud 18 kuud ja seejärel sotsiaalse keskkonna tõttu alustanud uuesti söömist. Teiseks – Mony Vital ei väitnudki, et tema on surematu, ta väitis, et kõik on surematud ja võivad seda kogeda, kui soovivad ning järgivad teatud reegleid…“. Täpselt sama postitus on anonüümsena lisatud  kõikidesse blogidesse/foorumitesse, kus Vital surmast kirjutatakse st skeptiliselt kirjutatakse. Et oleks nagu vaja nüüd tõestada, et Vital ei olnudki praanatoiduline - ta ainult pakkus ennast sellena välja.

Niisiis – te võite inimesest saada täiesti valesti aru:). Te võite arvata, et ta on praanatoiduline ja avastanud võimaluse elada surematuna (jutt käib just nimelt füüsilisest surematusest), tegelikult inimene hoopis räägib võimalusest, mitte ei praktiseeri seda. Mitte ühtegi avalikku avaldust selle kohta, et ma olen hakanud sööma ja ärge saage minust valesti aru!

Samas – 2008 aastal on dr Vital oma sõnul just nimelt praanatoiduline ja 2011 annab ta samuti videointervjuu, kus määratleb ennast praanatoidulisena.  Kuskil ei ole otseselt kirjas, et ta ise juba sööb. Ega ka seda, mida ta sööb. Võib-olla vähe, väga vähe…
2010 aasta raadiointervjuus märgib Vital, et tema programm annab inimesele supertervise ja –elujõu. http://media.podshow.com/media/21081/episodes/211049/kevintrudeau-211049-02-02-2010_pshow_339855.mp3
Kõik vastavad foorumid on täis vaimustust ja toetust üle 5 aasta praanatoidulisena elanud Mony Vital´ile. Paistab, et keegi ei ole aru saanud:). Vital ise kuskil oma kirjutistes söömist ei kinnita. Ta on enda sõnutsi (avalikkuse ees vähemalt) praanatoiduline ja sellena ta ka sureb jaanuaris 2013 kruiisilaeval, ühel omaenda läbiviidaval seminaril (magades).
Üsna hästi ja ülevaatlikult kirjeldab kogu olukorda Connie blogi: http://cosmicconnie.blogspot.com/2013/01/vital-signs-immortal-breatharian-dies.html
Raske on nüüd pool aastat hiljem saada midagi konkreetsemat, sest paljud veebilehed on juba suletud. Inimest ilma veebita polegi olemas:). Surematuna või surelikuna.

Kuid võib leida väga palju vaimseid foorumeid, kus on käinud arutelud teemal „füüsiline surematus ja igavene elu dr Mony Vital järgi“ ja nii nagu ma valikuliselt lugesin – on aastate lõikes kõik täiesti siiralt veendunud, et Vital oli praanatoiduline. Loen täiesti vaimustunute kirjeldusi, kui hea Vital oma aastate kohta väja näeb - minu arvates - mitte midagi erilist st mitte vitaalsem kui Graham&Lockhart 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.