neljapäev, 1. august 2013

10.-11- august Toortoidufestival Elja Tarkusteaias

Toortoidufestival on kõigile, kes on huvitatud sellest, kuidas jõuda loomulikul teel tervisliku elustiilini, õppida taimetoitlust ja teada, kuidas saavad puuviljad olla peamiseks inimtoidu allikaks. Festivalil saad nautida suurepäraseid loenguid ja värskeid küpseid puuvilju (loomulikult ka aedvilju, toortoidu suppi, putru, määrdeid, kastmeid, leibu jne), kehalisi tegevusi ja suhelda sarnase mõttelaadiga inimestega.
Festivali peaeesmärkideks on:
-pakkuda ühiskonnas olemasolevale alternatiivset, tervislikku, terviklikku, eetilist ja jätkusuutlikku elamise ja söömise viisi.
-levitada laiemalt loomade ja kogu looduskeskkonna hoidmise ideid.
-funktsioneerida kohtumispaigana inimestele, kes on huvitatud tervisest, toortoidust, puuviljadest ja liikumisest.

Üks peamistest põhjustest, miks tulla festivalile on kogeda rõõmu oma mõtete ja kogemuste jagamisest teiste huvitatud inimestega. Saada inspiratsiooni ja jagada oma unistusi. Me oleme väga tänulikud, et nii palju vahvaid inimesi külastas üritust 2012 aastal. Usume, et sel aastal toimub sama - kõik festivalil osalejad loovad tõeliselt imelise keskkonna olemise nautimiseks. Koos muutub meie hääl tugevamaks, selgemaks ja me suudame tõsta ümbruskonna teadlikkust.


Festivali ajakava:Laupäev, 10. august
11.00 - 12.00 kogunemine
12.00 Südamemeditatsioon
13.00 Elja Tarkusteaia perenaise Ly Kerdo tervitussõnad
13.15 Sille Poola sõnum
14.30 Lõunasöök
15.30 Pavel Sebastjanovitši loeng (eestikeelse tõlkega)

1) Kasulikud ja kahjulikud toidud (Вредные и полезные продукты). 2) Kasulikud ja kahjulikud mikroobid (Вредные и полезные микробы). 3) Taimed meie tervise kaitsjatena (Растения на защите нашего здоровья). 4) Toortoitlase psühholoogia - omad ja võõrad (Психология сыроеда (свои и чужие)
17.00 Sirutamine ja ringutamine
17.30 Pavel Sebastjanovitši loeng jätkub

19.00 Õhtusöök
20.00 Vaba tund telkide püstitamiseks, suhtlemiseks või niisama olemiseks, vaba mikrofon oma loo rääkimiseks
21.00 Süütame lõkke ja laulame väelaule

Pühapäev, 11. august
08.30 Ärkamine, hommikujooga ja hommikused protseduurid
09.30 Hommikusöök
10.30 Avatud vestlusring Pavel Sebastjanovitšiga
12.30 Lõunasöök koos praktikaga
14.30 "Tund huvitava inimesega" Anatol Sügis
15.30 "Tund huvitava inimesega" Ergo Tisler
16.30 - 17.00 festivali lõpetamine
___________ _ __________ _ _________ _ __________

Laupäev 10. august
Alustame kogunemist kell 11.00. Palun ärge jätke oma saabumist viimasele minutile! Pigem tulge natuke varem, siis on teil aega rahulikult parkida, teha väike tiir Elja Tarkusteaias, vaadata üle lasteala, kuhu soovi korral saate jätta oma lapsed Pipiga hullama ja juua tervitussmuutit.
Palun võtke kaasa oma tass, kauss ja lusikas!

Kell 12.00 alustame südamemeditatsiooniga.
Karuneshi südamemeditatsioon on aktiivne meditatsioon kerge liikumise ja teadvustatud hingamisega kauni muusika saatel. Tegemist on südame energiat avava ja tugevdava meditatsiooniga, mille üldiseks taotluseks on kontakti loomine oma südamekeskusega. Tuues tähelepanu peast ja keskendades selle südamele, läbi teadliku ja teadvustatud liikumise ja hingamise, suudame me ületada meid eraldavad kontseptsioonid ja mentaalsed barjäärid ning jõuda välja üksolemisse südame tasandil. Me hakkame märkama, et maailma loomine saab alguse meist endast ja meie südamest.
Läbi selle meditatsiooni toome esile endas väärtused, mis teevad elu õnnelikuks ja rahulolu pakkuvaks – armastuse, harmoonia, heatahtlikkuse, südamlikkuse, soojuse, siiruse, rõõmu, ilu, tänulikkuse, hoolivuse.
See meditatsioon avab südame energia ja tugevdab seda. Läbi selle meditatsiooni saame kogemuse, et südame tasandil oleme me kõik omavahel seotud ja ühenduses. Meditatsiooniga toome tähelepanu mõtlemise juurest tunnetamisele, luues eeldused elamiseks rahus ja harmoonias ning suhestumiseks teiste inimeste ja kogu maailmaga läbi heatahtlikkuse ja armastuse.

Kes südamemeditatsioonis osaleda ei soovi, võib kohale tulla kella üheks, kui kõiki asub tervitama Elja Tarkusteaia perenaine Ly Kerdo.
Kell 13.15 saadab oma sõnumi laiali Sille Poola.
Palun võtke kaasa kas piknikutekk, padi või joogamatt, et teil oleks mugavam loenguid kuulata! Sellist ametlikku rivis pinkidel istumist meil pole. Istume kõik mugavalt ringis või poolkaares. Esinejad räägivad mikrofoni, mis teeb nad kuuldavaks ka neile, kes on otsustanud pisut kaugemale maha istuda.


Kell 14.30 serveerime maitsva lõunasöögi. Köögis toimetavad ja maitsvat toortoitu pakuvad Paradiisi Maitse tüdrukud Mariin ja Elisa, Vihmavarju kodukohviku perenaine Marita, Bestselleri kohviku toortoidukokk Grete ja toidudisainer Triin.

Kell 15.30 alustab oma loenguga Pavel Sebastjanovitš. Pavel Sebastjanovitš on Kiievi toortoidufestivalide ja Kiievis toimuva "Toortoiduliste arstide kohtumise“ korraldaja. Viib läbi erinevaid üritusi/seminare ja peab loenguid, tegeleb aktiivselt nõustamisega. Elab Kiievis (Ukrainas) koos abikaasa ja kolme lapsega. Abikaasa (samuti toortoiduline) on Kiievis toortoidu lasteaia asutaja.
Pavel Sebastjanovitš räägib vene keeles ja tema loeng tõlgitakse eesti keelde. Loodetavasti leiame ka viipekeele tõlgi, et loengut (loenguid) saaks kuulata ka üks vaegkuuljate perekond.
Kell 17.00 ringutame ja sirutame pisut, et kell
17.30 asuda kuulama Pavel Sebastjanovitši loengu teist osa.

Kell 19.00 serveerime õhtusöögi.
Kell 20.00 on vaba tund, et püstitada telki või niisama olla. Avatud on "vaba mikrofon", kuhu soovijad saavad oma lugu jutustada.
Kell 21.00 süütame lõkke ja laulame väelaule.
Pidu kestab seni, kuni pidulisi jätkub …


Pühapäev, 11. august
Alustame päeva kell 8.30 hommikujooga, hambapesu ja külma veega karastamisega:-)
Kes ööbima ei jää ja teeb kõik eelpoolnimetatud protseduurid kodus, võib tulla kohale hommikusöögiks!

Kell 9.30 serveerime toitva hommikusöögi
Kell 10.30 algab vabas vormis vestlusring Pavel Sebastjanovitšiga
Kell 12.30 serveerime lõunasöögi ja teeme praktikas läbi need toidud, mida kahe päeva jooksul teile pakkusime
Kell 14.30 algab "tund huvitava inimesega", kus Anatol Sügis räägib antioksüdantidest. Püüame kohapeal mõõta antioksüdantide taset erinevates puu- ja juurviljades ning marjades.
Kell 15.30 algab teine "tund huvitava inimesega", kus endine tippsportlane Ergo Tisler räägib keskendumisest, enesekindlusest ja eesmärkide saavutamisest.
Kell 17.00 kuulutame teise Toortoidufestivali ametlikult lõppenuks ja saadame kõiki heade soovidega koduteele ...
www.toortoidufestival.ee


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar