teisipäev, 15. juuni 2010

OSHO toidust ja taimetoidust

Teadusliku poolega ühel pool, tekkis vajadus seda tasakaalustada. Osho kodulehelt tõlkisin ca 10lk lahedat lugemist taimetoidust ja toidust üldse. Osho ongi üks lahe lugemine: kaks lõiku kirjutasin siia, terve tekst http://www.paikesetoit.ee/10783

...tekkis äge vaidlus, kuna söömine on väga tõsine subjekt. Üks noor mees ütles: „Ainult täisteraviljad koos puuviljade ja pähklitega”. Ja tema sõbranna lisas:”Juurvilju ja puuvilju mitte kokku segada” Tema toakaaslane uskus:” mitte C vitamiini aga palju D ja E vitamiini.” Ja tema nõbu soovitas:” Paastu iga 10 päeva tagant” ja tal oli sõber, kes töötas tervisepoes ning soovitas:” mineraalid on asja võti.” Ja igal õhtul hõõrus ta oma hambaid supilusikatäie huumusrikka aiamullaga, mis oli kenasti pakendatud.

Avastati mõned imelised raviomadused kindlates toiduainetes nagu viigimarjades, aprikoosiseemnetes, pühvli võis, saepurus ja vihmaussides. Aga kui neid toiduaineid muudeti toomaks välja neist parima, on veel uhkem. Üks noor mees luges, et vitamiinid on rakus kõvasti kinni ja hakkas oma toite tegema blenderiga. Ta blenderdas leiba, puuvilju ja juustu koos nisukliiga, kelpi(merevetikas) ja maasika jogurtiga ning iga tema toidukord muutus toitainerikkaks halliks liimiks.

Seejärel mutusid söömisharjumused veel eksootilisemaks. Üks väga tõsine mees oli kuulnud, et joogid saavad elada ainult õhust; ja ta proovis seda mõnda aega. Ja tal oli lähedane sõber, kes oli kuulnud antiiksest viisist tõmmata kõhtu sisse-välja, et parandada jääkainete eraldamist. Kuid ta jäi toppama, kui naabrid kaebasid ebatavalist häälte üle......Osho – Ma ei usu vegetaarlusesse, kuna ma ei usu millessegi. Minu pühendunud ei ole vegetaarlased kultuse pärast, mitte usutunnistuse pärast. Nad on seda seetõttu, et nende meditatsioon on nad teinud humaansemaks, südamlikumaks ja nad näevad elusolendeid toiduks tapvate inimeste kogu rumalust. See on nende tundlikkus, nende esteetiline teadlikkus mis on teinud nad vegetaarlasteks.
Ma ei õpeta vegetaarlust; se on mediteerimise kaasprodukt. Mil iganes inimesed mediteerivad, muutuvad nad taimetoitlasteks, alati, juba tuhandeid aastaid.

Maailma kõige vanem religioon on Jainism. See on väike religioon, seetõttu ei teata sellest eriti palju; see eksisteerib ainult Indias. Jainismis ei ole Jumalat, seega ei ole võimalust palvetada.

Kui Jumal ja palve on eemaldatud, mis jääb religioonist järele? Jumal on kuskil eemal, sinu palve on suunatud kellelegi väljaspool. Eemaldades Jumala ja palvetaja ütled sa endale:” Ma sooviksin nüüd minna sissepoole”. Ja meditatsioon läheb sissepoole.
Tuhandeid aastaid on Jainalased olnud vegetarlased. Te peaksite teadma, et kõik nende 24 õpetajat – nad kutsuvad neid tirthankaras, nende messiad – on kõik tulnud sõdalsste kastist. Nad olid lihasööjad. Nad olid professionaalsed sõdurid. Mis juhtus nende inimestega?

Meditatsioon transformeeris kogu nende nägemuse. Mitte ainult nende relvad ei kukkunud neil käest, nende sõjakus kadus, ja uus fenomen hakkas toimima: vapustav armastuse tunne tuli esile. Nad muutusid tervikuga absoluutselt üheks. Vegetaarlus on lihtsalt suure revolutsiooni üks osake...


Nüüd ilmus Osho raamat Hingepalsam. Seal on juttu ümisevast ja kutsuvast toidust. Ümisev toit - mida võib süüa nii palju kui iganes - on toit, mida kergelt mediteerides leiame end vajavat.
Kutsuv toit on toit, mida näeme poelettidel, külmkapis ja seepärast valime selle. Jätab alati küllastamatuse tunde.

1 kommentaar:

 1. Nii väga vahva blogi:)))!!!
  Suured tänud jagamast kõike, mis siin on!!!

  Tellisin samuti China Study, igati asjalik raamat:).

  Soovin palju edu, rõõmu ja armastust!
  Maria

  VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.