esmaspäev, 10. jaanuar 2011

Jaanuari lumemm ja kool

 Lumemme jõudsime ära teha niipea kui sulaks läks - lumememm on 100% söödav muide:). Nina porgand, silmad-suu tükeldatud kuuseokstest, memm ise puhas lumi.

Hõbesõrg käib ka meil õue peal komposti sorteerimas. Pilt tehtud aknast - lähemale hiilida ei ole nende hangede juures võimalik. Seakarja ei ole veel keset õue kohanud:) - loodame, et nad ei tule ka.
E-õpe läheb ka edasi. Kursusel paistab olevat 20 inimest ja isegi üks M.D. ehk arst on olemas. Lisandus ka veel üks Hollandis elav kanadalane. Toitumisaluste loeng läks juba üsna keeruliseks - glükolüüsi jooniste juures, pidin ikka inimkeha metabolismi õpiku välja otsima, et ATP ja ADP ja püruvaadi jne nimedest õigesti aru saada. Test oli ka juba veidi keerulisem. Samas ei ole materjali ülemäära palju - ma ütleksin, et valitud on kõige olulisem: makro ja mikrotoitained, valgud-rasvad -süsivesikud nende biokeemiline ülesehitus, nende omastamine, mõningad oluliseimad seosed Ca-Mg; Na-K; Fe-C vitamiin; antioksüdandid, kiudained, kolesterool. Kõik läbipõimitud ka Campbelli enda jt poolt läbiviidud uuringutega. Cornelli Ülikooli laboratooriumid  uurivad eriti vähki ja selle kohta on palju viiteid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.