esmaspäev, 31. jaanuar 2011

Cornell: 2 etapp nüüd samuti läbi

Nii - sain teise etapi ka lõpetatud - tuleb märkida, et materjali oli kaks korda rohkem. Aega selle läbitöötamiseks aga sama palju. Algas teine etapp sarnaselt esimesega, kuid loenguid oli 8. 6 loengut pidas Colin Campbell ülekaalust, kroonilistest ja autoimmuunhaigustest, vähist oli kolm loengut. Väga huvitav oli psühholoogialoeng "The pleasure trap", mida andis  dr. Douglas Lisle, Ph.D. Ta on kirjutanud samanimelise raamatu ja temast endast saab lugeda siit http://www.healthpromoting.com/doctors

dr. Esselstyn südamehaiguste loeng oli paberil 40lk ja videoloenguna suurepärane. Tema on samuti kirjutanud väga eduka raamatu südamehaiguste ravimisest taimetoiduga,  on nõustanud endist USA presidenti Clintonit...lähemalt saab temast lugeda siit http://www.heartattackproof.com/about.htm

Postituste tegemine oli selles etapis ka hoopis keerulisem: peale südamehaiguste loengu kuulamist tuli kirjutada teemal - "sinu sõbral on diagnoositud südamehaigus, ilma meditsiinilist nõu andmata veena teda, et tema tervise huvides on vajalik muuta oma toitumisharjumusi".
Peale ülekaalu loengut tuli kirjutada teemal - ajakirjades ilmub palju tervisele kahjulikke dieetide ja kaalu alandamise tablettide reklaame, kirjuta ajakirja väljaandjale selgitav kiri. Kursusel on palju rahvast ja neile kõigile jagus hämmastavalt palju täiesti totraid ja ülikahjulikke dieete ja dieetjooke, -tabletikesi. Ma valisin ise kritiseerimiseks Kremli dieedi. Sarnaneb Atkinsi dieediga ja mõlemad on inimkehale ülikahjulikud ja pikas perspektiivis ohtlikud. Vaatsin ka internetis ringi ajakirjades, kus on kirjutatud Kremli dieedist - ja olin üksjagu hämmingus: leidsin ainult 1-2 kritiseerivat arvamust. Ülejäänud kommentaarid olid valgudieeti heaks pidavad. Ja paljud pidasid seda järgmist väärivaks:(. See selleks, ju meil on siis veel allapoole kukkumisruumi, ameeriklastel ei paista enam olevat.
Peale krooniliste haiguste loengut tuli kirjutada kursusel õpitut kasutades pressiteade taimetoitumise kasulikkuse kohta.
Ja viimane oli kirjutada raadiointervjuu, mis näitab tervisliku toitumise kasulikkust.
Nii, et üsna infomahukad nädalad. Arvestades, et tuli lugeda ka teiste postitusi ja omal valikul mõnele ka vastata ning kursuse juhendaja riputas ka koguaeg materjale üles, siis no tõesti oli seekord raske aga väääga huvitav. Ühe teema kohta tuli 100 postitust. Samas on kõik, nii juhendaja kui teised õppurid hästi toetavad: juhendaja saadab maile ja teised kirjutavad sinu postitusele vastu, et näe sul selline lause kirja pandud - mis tore lause:), mis hästi kirjutataud:).
Kolmapäevast algab järgmine etapp ja kui siin nüüd maht veel kahekordistub siis on küll hullumaja lahti:)

2 kommentaari:

 1. Tere.
  Ma igaks juhuks küsin üle, kas oled kursis sellise üritusega :
  http://www.renegadehealth.com/ghd/register.html
  Üritus tundub väga väga põnev, erinevad tuntud nimed toitumises vaidlevad omavahel toitumisteemadel. Cornell on ka ühes vaidluses osaline, samuti R.O Young. Vaidlus vist polegi õige sõna, aga ei oska paremini :)

  VastaKustuta
 2. Ei ole kursis, nii et tänud teavitamast. See saab vist meie jaoks öösel olema, kuna ajavahe on nii suur. Peaks ikka proovima.

  VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.