esmaspäev, 4. veebruar 2013

Veri aluseliseks - veri on aluseline ja jääb aluseliseks


Veri ei ole üksik saar meie kehas ja ükski toode ei saa muuta üksikut osa meis. Muutub tervik ja muutus pole alati see, mida oodatakse - kui on olemas toode. Kui jälgida tervikut ennast - st ennast kui tervikut, tarbida toitu kui tervikut, elada kui tervik, siis oled nö aluseline. Aluseline on mõiste, püütakse seda müüa kui imet. Ta pole seda. Ajus muudab aluselisus mõned aju osad seebiks. Kui magu oleks aluseline - siis me ei seediks. 

 Aluseline on nö hea, happeline nö paha. Kuid nad on mündi kaks poolt ja me ei saa kunagi neid erladada. 

Seega ei ole võimalik ühte kehas tõsta, ilma et teine ei tõuseks. Liigne viib vastupidisele. Paras ports aluselist toitu:muutmata naturaalset puu- ja aedvilja on meie kehale ok. Veidi vett - samuti ok. Kuid suur kogus aluselist vett muutub happeliseks. Keha teeb selle ise ära. Sest tasakaal on tasakaal ja kui alust on palju siis tuleb happeid juurde toota. 

Kui inimene tahab olla hea, väga hea ja ravida. Siis elu peab tootma talle patsiente. Mida kuulsam tahab olla arst või ravitseja, seda viletsamad peavad olema patsiendid. Mida kuulsam tahab olla politseinik, seda rohkem tuleb elul toota pahasid. Nii on see rakutasandil, nii on see suures elus. Kunstlikul teel ei saa midagi kiiresti muuta. Elu muutub omas tempos. 

Vere aluseliseks muutmine

Kas on tõsi, et toidud ja suupisted põhjustavad sinu vere muutumist aluslisemaks või happelisemaks? 
Vastupidiselt populaarsele teooriale on vastuseks: mitte märkimisväärselt.
Sinu vere pH on väga täpselt reguleeritav üsna kompleksse ja keerulise süsteemi poolt ja eed puhvrid hoiavad vere happelisuse alati  7.35 kuni 7.45, mis on veidi aluselisem kui puhas vesi.
Kui sinu vere pH langeb alla 7.35, on tulemuseks atsidoosis, tasand, mis viib närvisüsteemi depressiooni. Raske atsidoos – kui vere pH langeb alla 7.00 – viib juba koomasse ja surma. 
Kui sinu vere pH tõuseb üle 7.45, on tulemuseks alkaloosis. Raske alkaloosis viib samuti surmani, kuid teistsuguse mehhanismi kaudu; alkaloosis põhjustab kõikide kehanärvide ebaloomulult suure ülitundlikkuse ja  üleerutuvuse, mis viib lihasspasmide, närvilisuse ja krampideni. Krambid on need, mis sageli just põhjustavad surma. 
Selle tagapõhjaks on, et kui te hingate ja teete oma päeva tegemisi, siis keha teeb tööd, et hoida sinu vere pH kuskil 7.35 ja 7.45 vahel, ja toidud, mida te tarbite ei põhjusta mingit suurt kõikumist teie vere pH tasemes. 
Nii, et milleks kogu see paanika ja reklaam, et on vaja aluselistada oma keha? Ja miks öeldakse, et happelisus põhjustab osteoporoosi, neerukive ja teisi terviseprobleeme?
Nagu tavaliselt on vastus sellistes inimtervist puudutavates küsimustes inimese füsioloogia põhiprintsiipides. Vaatame korra pH aluseid ja kuidas keha reguleerib happelis-aluselist tasakaalu vedelikes hetkest – hetkesse. 
pH on mõõdik, mis näitab kui happeline või aluseline on vedelik. Vedelikud on sinu kehas ja need jaotuvad kahte rühma: 
1.    Rakusisene vedelik, mida leitakse kõikidest rakkudest. Seda nimetatakse sageli tsütosool ja see moodustab ca 2/3 kõigist kehavedelikest. 
2.    Rakuväline vedelik, vedelik, mis asub rakust väljaspool ja jaguneb omakorda kaheks: 
o    Plasma, millest ehitatakse üles veri.
o    interstitsiaalne vedelik, mis asub igas vabas ruumis, mis ümbritseb sinu kudesid. Sinu silmades, lümfis, liigestes, närvisüsteemis, kaitsemembraanide vahel, mis ümbritsevad kardiovaskulaarseid (südame), respiratoorseid (hingamis) ja kõhuõõneorganeid.  
Sinu veri (plasma) peab hoidma pH taset 7.35 ja 7.45 vahel, et rakud saaksid toimida normaalselt. Miks sinu rakud vajavad vere pH tasakaalu on  pikk jutt ja siia artiklisse ei mahu, kuid olulisem põhjus on see, et kõik valgud mis töötavad sinu kehas peavad hoidma teatud geomeetrilist kuju ja kolmemõõtmeline valkude kujund sinu kehas on tundlik ka kõige väiksemale pH taseme muudatusele keha vedelikes. 
pH skaalal on numbrid alates 0 kuni 14. Vedelik pH  tasemega 7 on neutraalne (puhast vett loetakse neutraalse pHga vedelikuks). Vedelikud alla 7 nagu sidrunimahl ja kohvi on happelised ja vedelikud üle 7 nagu inimveri ja magneesiumiüpiim on aluselised. 
Oluline on märkida, et pH skaalal esindab iga number kümnekordset erinevust kõrvalolevast numbrist. Ehk teisisõnu  - vedelik, millepH on 6 on 10 korda happelisem, kui vedelik, mille pH on 7 ja vedelik pHga 5 on sada korda happelisem kui puhas vesi. Kõige enam karboniseeritud joogid on pH-ga 3, mis teeb nad 10000 korda happeliemaks kui vesi. Pidage seda meeles järgmine kord, kui joote gaseeritud jooke.  
Kui te tarbite toitu ja jooke, siis seedimise ja imendumise lõpp-produktid on sageli happelise või aluselise efektiga – lõppprodukti nimetatakse happeline tuhk või aluseline tuhk. 
Samuti, kui sinu rakud toodavad energiat, siis tekivad erinevad happed, mis vabanevad sinu keha vedelikesse. Need happed – sinu igapäevase ainevahetuse tulemid – on välditamatud; nii kaua kuni sinu keha toodab ellujäämiseks energiat, tekivad ka teatud hulgal happeid. 
Nii on olemas 2 põhilist jõudu päevases plaanis, mis mõjutavad sinu kehavedelike pH – need jõud on sinu poolt söödav-joodav toit/vedelik ja happed, mis toodetakse ainevahetuse protsessides. Õnneks on sinu kehal kolm peamist mehhanismi, mis töötavad, et hoida sinu vere pH vahemikus 7.35 kuni 7.45.
Need mehhanismid on:
1.    puhver süsteemid
    • süsihappe – bikarbonaat puhver
    • Valkude puhver
    • Fosfaatide puhver
2.    Süsinikdioksiidi väljahingamine
3.    Vesinikioonide eliminatsioon neerude kaudu
Siin artiklis ei jõua arutada kõikide nende süsteemide üksikasjalikku toimimist. Tahan lihtsalt tuua välja, et nad kontrollivad toitumuslike, metaboolsete ja teiste faktorite poolt põhjustavate muutusti ja hoiavad meie pH veres vahemikus 7.35 ja 7.45.
Kui inimesed julgustavad sind „oma verd aluseliseks muutma“, siis tavaliselt and peavad silmas, et tuleks süüa palju sinu kehas aluselisust tekitavat toitu.  Selle põhjuseks on asjaolu, et enamik suure töötlemise läbinud toitudest – nagu valge suhkru ja valge jahu tooted – omavad sinu kehas happeid tekitavat efekti ja kui sa veed aastaid sellisel vaesel dieedil siis sa koormad oma puhver süsteemid üle ja võid luua oma tervises suured kahjustused. 
Näiteks, sinu fosfaat puhversüsteem kasutab sinu keha erinevaid fosfaadi ioone, et neutraliseerida tugevad happed. Umbes 85% fosfaadi ioonidest, mida see puhversüsteem kasutab tuleb kaltsiumisooladest, mis on sinu luude ja hammaste komponendid.  Kui sinu keha kasutab pikemat aega suurel hulgal selliseid happelisi toit, siis see kurnab kehast välja kaltsiumfosfaadi varud, et neutraliseerida sinu dieedist tekkivad mõjud. Pikema aja jooksul toimib see luid ja hambaid nõrgendavalt. 
Samuti on selline kaltsiumi kasutamine hapete neutraliseerimiseks koormus elimineerimsorganitele – urogenitaalsele süsteemile. Seetõttu ongi olemas sellise toitumise korral soodumus kaltsiumirikaste neerukivide tekkeks. 
See on ainult üks näide puhversüsteemide tööst, kuid neid on palju. Kuna sinu keha süsteemid töötavad lakkamatult, siis on hea, kuis sa annad oma kehale toitu, mis ei koorma liigselt kaitsvaid ja puhastavaid süsteeme. 

Tavatoitude happeline ja aluseline tasakaal

Üldiset võttes on: ENAMIK PUUVILJU ja ENAMIK AEDVILJU on sinu kehale aluselise toimega. 
Enamik teravilju, loomsed toidud, suure töötlusega toidud on happelise mõjuga sinu keha vedelikele. 
Sinu kehale on parim tasakaalustatud aluseliste ja happeliste toitude segu; ideaalis soovid sa süüa rohkem aluselisi toite.  Ja see muudab tasakaalu kehas kergelt aluselise poole. 
Alljärgnev nimekiri näitab tuntumate toitude aluselist efekti peale seda, kui nad on söödud, allaneelatud, seeditud ja süsteemi imendunud.

Toidud, millel on keskmine kuni tugev aluseline efekt

arbuus
sidrun
kantaluup melon
seller
laim
Mango
Honeydew meon
Papaia
petersell
meretaimed
magus  viinamari
vesikress
spargel
Kiivi
pirn
ananass
rosin
aedvilja mahlad
õun
aprikoos
Alfalfa idud
avokaado
Banaan
küüslauk
inver
virsik
Nektariin
greip
apelsin
enamik maitsetaimi (värskelt)
herned
lehtsalat
Brokoli
lillkapsas

Toidud, millel on keskmine kuni tugev happeid moodustav efekt

Alkohol
gaseeritud joogid
tubakas
kohv
rafineeritud suhkur (kõik suhkur, mis on läbinud töötlemisprotsessi st ka nn rafineerimata pruun suhkur on rafineeritud toode)
Rafineeritud sool (sama siin, kõik sool on rafineeritud)
kunstlikud magustajad
antibiootikumid (ja enamik rohtusid)
valge jahu tooted (sh makaronid)
mereannid (kala jms)
valge äädikas
oder
enamik pakendatud hommikuhelbeid
juust
enamik ube
liha
suurem osa leibasid
Pidage meeles, et see nimekiri ei ole kõikehaarav, sellisena see ei ole mõeldudki. 
Kui te sööte peamiselt teravilju, jahutooteid, loomseid toite ja uhate need toidud alla kohvi, karastusjookide ja piimaga, siis te kindlasti parandate oluliselt oma tervist, kui asendate neid toite värskete puu- ja aedviljadega. 
Selle artikli peamiseks eesmärgiks oli anda informatsiooni, mis selgitaks – miks mina ei arva, et te vajate ühte või mitut toidulisandit või aluseliseks muudetud vett, mida müüakse teile eesmärgiga muuta keha aluseliseks. Keha on loomult aluseline ja ta hoiab seda iga hinnaga. Kehavedelikud hoitakse alati kindlapiirilises aluselises keskkonnas.
Ideaalne stsenaarium on, kui värsked puu- ja aedviljad on teie dieedis kesksel kohal ja te sööte veidi teisi terviktoite, mida teie isu soovib ja mida teie keha kogemus näitab, et ta suudab neid vastu võtta ja nendega toime tulla. 
Loodan, et need mõtted aitavad   tuua selgust selles üsna valestimõistetud teemas. 
Sellele dr Kim artiklile vastas  Silvana Schulz-Brown:
Teie artikkel pälvis minu tähelepanu, kuna ma olen joonud aluselist vett 2 aastat ja ma sain ühe ND abil ka teada, et täpselt sama aja kannatasin candida/seene vohamise tõttu oma kehas.   
Vähirakud hakkavd surema 6-8 tundi peale seda, pH on tõusnud kuni 8.0 tasemeni. Et ka terved rakud selles vahemikus surevad, ei märgita.  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar