esmaspäev, 4. veebruar 2013

Happelise/aluselise teooria haiguste osas?


Happelise/aluselise teooria haiguste osas ei pea paika
Gabe Mirkin, M.D.
Olete kokku puutunud reklaamiga nagu korallkaltsium või aluseline vesi, mis peaks neutraliseerima sinu vere happelisuse? Juues aluselist vett või võttes kaltsiumi lisandeid ei muutu vere happelisus. Igaüks, kes räägib teile, et mingi konkreetne toit või toidulisand muudab teie mao või vere happeliseks – ei saa toitumisest aru. 
Teie magu on nii happeline, et ükski toit ei muuda seda happelisemaks. Mitte ükski toit ei muuda kuskil kehas happelisust - ainult uriinis toimuvad muutused. Tsitrusviljad, äädikas, vitamiinid nagu askorbiinhape või foolhape ei muuda sinu mao või vere happelisust. Ka terve purgitäis kaltsiumi või antatsiide ei muuda mao happelisust rohkemaks kui paariks minutiks. 
Kõik toit, mis maost edasi läheb on happeline. Siis nad sisenevad soolestikku, kus pankrease eritised neutraliseerivad maohapped. Seega ei ole oluline, mida te sööte, kuna toit muutub maos happeliseks ja soolestikus aluseliseks. 
Muudatused dieedis ei mõjuta peale uriini ühtegi teise keha piirkonna happelisust. Vereringe ja organid kontrollivad happelisust väga täpselt. Iga asi, mis muudab happelisust  kehas teeb su väga haigeks võib sind tappa.  Nende toodete reklaamijad väidavad, et vähirakud ei saa elada aluselises keskkonnas ja see on ka tõsi – kuid ka mitte ükski teine sinu keha rakk ei saa. 
Kõik keemilised reaktsioonid sinu kehas saavad alguse ensüümidest. Näiteks: selleks, et toimuks protsess, kus kemikaal A muutub kemikaaliks B  ja vabaneb energia,  on vaja ensüümi. Ensüüm alustab seda protsessi.  Kõik ensümaatilised funktsioonid toimuvad väga kitsapiirilises pH vahemikus. (Happelise või aluselise olemasolu mõõdetakse pH-ga).  Kui sinu veres muutub happeline-aluseline tasakaal ükskõik millistel põhjustel, siis muudetakse see kiirelt tagasi normaalseks või vastasel juhul – ensüümid ei funktsioneeri ja eluliselt olulised keemilised reaktsioonid ei saa toimuda. 
Näiteks – kui te hoiate hinge kinni, siis süsinikdioksiid akumuleerub teie vereringes väga kiiresti. Veri muutub happeliseks, teil hakkab halb või isegi kaotate teadvuse. See sunnib teid koheselt alustama uuesti hingamist ja pH muutub taas normaalseks.  Kui teie neerud on kahjustatud ja ei suuda vereringe happelisust tasakaalustada, siis keemilised protsessid peatuvad, mürgid täidavad vere ja te surete. 
Kindlad toidud võivad lagunemise viimases staadiumis (nn tuhk) muuta uriini aluseliseks või happeliseks, kuid uriin on ainuke kehavedelik, mis muudab oma tasakaalu sõltuvalt toidust või toidulisanditest.   Aluselist tuhka andvad toidud (ALKALINE-ASH FOODS) on värsked puuviljad ja toored aedviljad. Happelist tuhka andvad toidud (ACID-ASH FOODS) on KÕIK LOOMSED TOIDUD, täisteraviljad, kaunviljad ja teised seemned. Need toidud muudavad sinu uriini happelisust aga see ei ole nii oluline, kuna uriin tuleb põiest ja see ei mõjuta teisi keha osi.
Kui sa võtad rohkem valku, kui sinu keha vajab, siis keha ei saa seda säilitada, nii üleliigne kogus aminohappeid muudetakse orgaanilisteks hapeteks ja see võib hapestada verd. Aga veri ei muutu kunagi happeliseks, sest niipea kui aminohapped on orgaanilisteks hapeteks muudetud, tuleb kaltsium sinu luudest ja neutraliseerib happelisuse. Selletõttu nii paljud teadlased räägivad, et liigne valk nõrgestab luid ja põhjustab osteoporoosi.  
Jõhvikad on teada kui kuseteede infektsioonide rohi. Seda mitte oma happelisuse tõttu. Nad sisaldavad kemikaale, mis hoiavad ära teatud bakterite kleepumise kuseteede rakkudele. 
Kaltsiumilisandite võtmine või aluselise vee joomine EI MUUDA sinu vere pH-d. Kui sa kuuled kedagi ütlevat, et sinu keha on liiga happeline ja sa peaksid ostma tema poolt müüdavaid tooteid, et saada rohkem aluseliseks – oleks sinust tark tegu, kui sa ei usuks enam  ka muud selle inimese poolt räägitavat. 

Selline on MD Mirkin. Minus ei ole mingit poolehoidu tavameditsiini jäiga suhtumise vastu, kuid siin artiklis on mõned huvitavad faktid.
Samas on Young   reageerinud Mirkini artiklile ja andnud sellele vastuse. Ja just see vastus paneb mind kahtlema Youngi teoorias ja teadmistes. Esiteks mainib ta, et Mirkin ei ole kindlasti lugenud Abelow raamatut „Understanding Acid-Base“. Ja soovitab tal selle läbi lugeda – see on natuke solvav MD Mirkinile. Sest ma hakkasin Abelow raamatut lugema ja võib öelda, et Mirkin paistab seda küll lugenud olevat. Abelow ise on tuntud mees, Yale ülikoolist ja kirjutanud selle raamatu, mida hinnatakse väga nii teaduslikus kui meditsiiniringkonnas, kui lihtsa sõnastusega edasi antud keerulist keemiat/biokeemiat, mis võimaldab üliõpilastel ja teistel huvitatutel asjast aru saada. Veel vastab Young Mirkinile nii: et oleks aeg aru saada, kuidas keha toimib ja mõelda miks nii paljud inimesed on haiged, miks nii paljud vanad võtavad   kahjulikke ravimeid  (ja asemele me pakume „kasulikke toidulisandeid“)? Young märgib Mirkinile veel, et meditsiini huvitab raha rohkem kui tervis??? Ja toidulisandi müüjat siis mis huvitab – tervis? – lubage kahelda.
Young tsiteerib 1912 aasta Nobel preemia võitjat dr Alexis Carrelit. Toob välja ühe tema lause aluselisuse kohta. Alexis Carreli raamat on netis lugeda - http://quantumfieldtheory.org/ALEXIS%20CARREL%20Man%20the%20Unknown%201935.pdf
See on suurepärane, kes võtab kätte ja loeb – väga ilus ja väga suurepärane. Toidulisandi teooriat ei toeta siin mitte üks sõna. Carrel tõstatab küsimuse kogu sellest jamast, mis ümberringi toimub ja vastab sellele: “Lihtne on vastata sellele küsimusele. Moodne tsivilisatsioon leiab ennast suurtest raskustest, kuna ta ei sobitu siia. See on loodud ilma igasuguse teadmiseta sellest, milline on meie tõeline loomus.   See on sündinud teaduslik avastuste kapriiside, inimese isude,  teooriate ja  ihade baasil.  Kokku konstrueeritud meie pingutustega, see lihtsalt ei sobitu meie suuruse ja kujuga.  Ilmselgelt ei järgi teadus mingit korrapära. See areneb juhuslikult … Ja üldse ei järgi teadus mingil moel soovi parandada inimese elujärge." Carrel kirjutab valge jahu kasutusele võtmisest ja probleemidest, mis see on kaasa toonud. Kirjutab, kuidas elavad inimesed, kes ei ole nii tsiviliseeritud ja kui palju tervemad nad on. Väga täpselt märgib ta ära propaganda ja omakasupüüdlike reklaamide tausta, mis ei ole sugi inimese tervise huvides. „Meie ignorantsus on andnud võimu mehhaanika, füüsika ja keemia kätte, et muuta meie esivanemate eluvormi … Inimene on võõras maailmas, mis ta ise on loonud … Me oleme õnnetud. Me degenereerume moraalselt ja vaimselt.
Kuulge, ma sattusin just praegu sellest mehest vaimustusse – kirjutada tervikust nii ilusasti ja seda juba nii kaua aega tagasi. Kogu tema jutt, teadmised ja soovitused, teaduslik töö keerlevad terviku punkti ümber – kõik, mis on inimeses,  on ümbritsevas Universumis ja ära muuda seda. Ära lõhusta, ära lõhu, ära tee ümber seda, mida loodus on paremini teinud.
Aga, kui Mirkin ei ole lugenud MD Abelow põhjapanevat raamatut, siis vaatame, mida Abelow ise ütleb:

Benjamin Abelow, M.D., Understanding Acid-Base
B. Abelow on avaldanud mitmeid artikleid meditsiiniajakirjades pH ja dieedi seostest, kirjutanud siis „Understanding Acid base“ (arusaamine happelisusest). Üks tema sõber, kes oli just saatnud 400 dollarit Dr Robert Young firmale toidulisandite eest, palus tal anda oma arvamus sellest. 
M.D. B. Abelow kirjutab: Ma mainin ka asjaolu, et olen avatud meeltega ja mul on suur huvi toitumise ja holistilise meditsiini vastu. Ma ei ole teravalt tervikliku lähenemise vastu (Abelow kirjutab ja uurib palju ka religiooni ja selle seostest laste väärkohtlemise, sunnitöös jms seotult). Mulle meeldib ja ma olen positiivne holistilise lähenemise suhtes ja arvan, et holistikud vähendavad riske rohkem, kui tavameditsiin. 
Ma pöörasin oma tähelepanu Youngi raamatus sellele osale, mis on pühendatud pH tasakaalule, mis on ka dr Robert Youngi teooria keskpunkt.  Lugesin  hoolikalt läbi selle, kus püütakse pH põhialuseid selgitada mitte-teadlastele. See osa sisaldab olulisi eksimusi, mille järgi võib öelda, et dr. Young ei ole sel alal väga tugev. Tema teadmised keemiast tunduvad olevat piiratud. Tema definitsioonid selliste põhimõistete osas nagu „vesinikuioon“ (hydrogen ion) on puudulikud ja tema selgitus, mis on lauasool NaCl ja kuidas see vees laguneb ei ole korrektne. Ta annab samad pH väärtused verele, nii venoossele kui arteriaalsele; tegelikkuses on venoosne veri veidi happelisem kui arteriaalne. 

Viis, kuidas Dr. Young kirjutab sarnaneb pigem kirgliku religioosse üleskutsena ja sellel pole midagi tegemist teadusega. Ma ei näe ühtegi joonelaust märget, mis tema sõnu kinnitaksid; on fakt, et vaadates ajakirja artiklite pealkirju või mõnda raamatut, millele osundatakse ei näita mingit seost pH ja haiguse vahel.   Edasi, Dr. Young ei kirjelda ühtegi oma katset, mis viiks järeldusele, et tegemist on teaduslikul baasil põhinevate ideedega. Ta teeb palju ekstreemseid avaldusi ilma ühegi kinnitava tõendita. 

Millest ma näen, et dr.Youngil ei ole tegelikult mingit huvi oma ideid nö „testida“ st katsete põhjal veenduda, kas väited vastavad tõele. Näiteks,  väga lihtne on testida  väidet pH mõju kohta haigustele sellega, et anda haigetele inimestele veega segatud 1-2 tl söögisoodat. Söögisooda (NaHCO3) muudab verd aluselisemaks täpselt sama palju, kui ükskõik milline dieedilisand, mida dr Young soovitab. Kuid ta ei ole seda teinud ja ei ole ka uurinud meditsiinikirjandust selles osas, kas keegi teine ei ole selliseid katseid teinud. 

Ma olen ka kuulanud  Dr. Young turunduslikku grupi telefonikõnet, mida üks osavõtjatest kutsus mind kuulama. Dr. Young kordab fraasi „aluseline ja energiat andev“ nagu mantrat – palju kordi. Kuid ei too ühtegi tõendit, millest saaks näha, et vere aluseliseks muutmine läbi toidu või muu võimaluse tõstab energia taset.  Mul ei ole midagi aluselise tuha dieedi vastu; fakt on, et ma usun, et toitumine mõjutab oluliselt luude tugevust. Kuid kui tulla lagedale väidetega sellise aluselise dieedi kasudest, tuleks esitada ka veenvad tõendid. Ma ei näe ühtegi veenvat tõendit tema sõnadele. 

Nagu Dr. Young õigesti märgib oma raamatus, on teadusel ja meditsiinil pikk ajalugu vigade tegemisel ja vales suunas minemisel. Ja et vahel ei ole neid valesid teid ära tuntud aastakümneid või isegi sajandeid.  Kuid, mida ta ei maini on see, et ka mitteteaduslik ehk alternatiivravi on tihti läinud valet teed. Mõlemad- teaduslikud ja mitteteaduslikud ravijad on teinud vigu ja need vead on jäänud parandamata pikkadeks perioodideks.   Ainus võimalus need vead üles leida on katsetada oma ideesid, et kas nad ikka toimivad. See käib nii tava kui holistilise meditsiini kohta. Dr. Youngil on äärmine skepsis küll tavameditsiini praktika osas ja ta on kergeusklik kõige osas, mis jääb väljapoole seda. Eriti kergeusklik on ta aga oma ideede osas. 
Ma hakkasin Youngi lugema oma sõbra palvel, lootes leida, et tal on midagi huvitavat öelda. Ma ei oodanudki täiuslikkust, kuid arvasin, et ma leian piisavalt tõendeid – tõendeid, kui tõstatatakse niivõrd omapäraseid hüpoteese ja ideid. Ma ei leidnud neid. Selle asemel leidsin hulgaliselt nö peaaegu usulist propagandat  pH tasakaalu ümber – suurt sõnade hulka, mis ei ole millegagi tõendatud. Ja ei ole ka mingit tegelikku nägemust, et see inimene oleks tõeliselt huvitatud oma teooria tegelikkust toimimisest. 

Lisa paar aastat hiljem, Abelow kirjutab:
Leidsin nüüd ühe uuringuajakirjast  Cancer Research pealkirjaga "Bicarbonate Increases Tumor pH and Inhibits Spontaneous Metastases" (Selle pealkirjaga leiab netist kogu uuringu tasuta lugemiseks.) Leidsin ka artikli  pealkirjaga "Manipulating tumor acidification as a cancer treatment strategy"—samuti tasuta lugemiseks saada—tundub olevat väga huvitav. Neid lugedes tundub olevat teatud pH  seotus vähivastases toimes, mis puutub taimedel põhinevat toitumist (dieet rikas puu- ja aedviljade ning minimaalselt loomset näitab vähem happelist mõju, kui tava lääne dieet) .  Siit tõuseb ka vajadus enamate uuringute järele. Kuid ikka veel ei ole ma kohanud tõsiseltvõetavaid kirjutisi muude väidete kohta. Ma kahtlustan, et need, kes manipuleerivad pH ja vähiga ja saavad selle eest sadu dollareid – võivad leida, et veidi söögisoodat annab täpselt sama efekti. 
Nii, et kõigepealt kontrolli, kuidas looduse ja sinu vahel idagi toimib. Kui sa ei saa aru keemiast, biokeemiast, füüsikast – siis mine lapse juurde! Mine lapse juurde, kes alles hakkab toitu teadlikult otsima – pane talle ette rohelist pulbrit, macat, tablette ja lisandeid, lambaid ja jäneseid, labidas porgandi kaevamiseks ja mahlamasin rohelise mahla jaoks. Jäta ka puuvilju ja marju. Ja vaata, mida elu valib – läbi lapse. Võid jätta lapsele ka mõned raamatud: toortoidust, toidulisanditest, mis on vajalikud; keemiaõpikuid jne. Loe ette talle kui soovid. Vaata, mis laps vastab? Lapsed õpetaksid meid 24 tundi ööpäevas, kui me annaksime neile võimaluse. Kui nad juba ei ole lasteaias ja koolis, kus kaob see terviklik tunnetus hirmu ja käskude all üsa ruttu.
Dr SAM kirjutab:
Sõna  „doktor“ tegelik tähendus on „õpetaja“. Nii, et mida teie arst teile õpetab? On teie arst tervislikkuse eeskujuks? Kas teie arstil on vajalikud kogemused, et juhatada teid parema tervise poole?  Kas teie arst on usaldusväärne, vastutustundlik ja kindel? Need on kõik olulised asjad.
Pidage ainult meeles: Ka parim arst EI SAA süüa tervislikult TEIE EEST, magada paremini TEIE EEST, puhata rohkem TEIE EEST, olla värskes õhus ja päikese käes TEIE EEST või hoolida endast paremini TEIE EEST. Teie PEATE soovima kõiki neid asju enda jaoks teha! 

"Jumal andis meile kingituseks elu. Sõltub meist, kas kingime endale elu hästi elamise." -Voltaire

Ja ärge unustage, et arst on ka teie sees – intelligentne eluenergia, mis voolab kogu teie olemises. See ARST suudab ja saab teid juhendada tervenemise teel. 

Tõeline „teraapia“ on elu elamise viis. Niisiis, kas sa elad teraapilist elu?  Igal juhul, kui lähete osalema mingis teraapias või raviprotseduuris, siis on alati 7 põhilist küsimust, mida tuleb esitada:
1.     Mil määral see ravi surub alla sümptomeid ja jätab põhjuse puudutamata?
2.    Mil määral see ravi tekitab lisasümptomeid, negatiivseid efekte või teisi probleeme?
3.    Millisel määral see teraapia tugevdab inimese teadmisi tervislikust elustiilist, paranenud heaolust ja elukvaliteedist?
4.    Millisel määral see teraapia aitab kaasa keha isetervenemis mehhanismidele ja toetab aegumatuid loodusseadusi, mis aitavad tuua tervenemise optimaalse tulemiga?
5.    Millisel määral see teraapia edendab sõltuvust kellestki teisest või millestki muust, et tunda ennast paremini?
6.    Millise määrani ületavad  selle teraapia potentsiaalsed kasud potentsiaalsed riskid?
7.    Millise määrani see teraapia mõjutab sinu aega, raha ja energiat ja kes veel võib saada kasu sellisest ravist – finantsilist või muud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar