kolmapäev, 7. juuli 2010

MESI ja ÕIETOLM

MESI ja ÕIETOLM

Kas on inimesed midagi kahe silma vahele jätnud, kui rahakott näpus just apteekide ja tervisepoodide poole tormates oma mesinikust naabrist mööda tormatakse. Enda ümber olevad taimed ja nende otsesed käsitsi töötlejad – mesilased, täisesti tühisena kõrvale heidetakse. Kõik õite energeetika, loodus-päike-vesi, kõik on mesilaste poolt üles korjatud ja inimese jaoks tallele pandud.

David Wolfe Superfoods raamatust (MÄRKUS: kahtle ja kontrolli kõike, mida David Wolfe kirjutab :)
Legende ja ajalugu on Meest ja meetoodetest nii palju, et täidab palju raamatuid. Wolfe arvates ainus supertoit, mis meele ligilähedale jõuab oma legendaarsusega on kakao.

Iidses Egiptuses on mesilastega seotud sümboleid leitud kõikjal üle kogu maa: sümboleid on leitud juuvelitoodetelt, templite seintelt ja hauakambritelt, neid on kootud kangastesse, neid on kuulsas Rosetta kivis ja vaarao allkirja kõrval ametlikes dokumentides. Egiptlased pakkusid mett ja õietolmu jumalatele. Mesilased ja meetooted olid osalised peaaegu igas rituaalis.

Meetooteid kasutati laialdaselt ka Kreeka-Rooma impeeriumide ajal.Kuulus Phytagoras sõi mett iga päev. Mett kasutati Vana- Kreeka olümpiamängude ajal nii toiduks kui jookides ning keha ja naha hoolduses. Kuulus Rooma kirjanik Pliny Vanem kirjeldas küla Appenniinide mäestikus, Po jõe lähedal, kus inimesed elasid üle saja aasta ning tarbisid mett ja õietolmu.Pliny „Natural History” sarjas on üks raamat peaaegu täielikult pühendatud mesilastele.

Briti saared olid vanasti teada kui „The Honey Isle of Beli” (Beli meesaar), seda suure toodetava meekoguse tõttu. Ka pikalt peale Rooma langust, kasutati mett religioossetel tseremooniatel, vahetuskaubana, bartertehingutes, maksude maksmisel.

Prohvet Muhamed, arvas, et mesi toob inimesele head õnne ja tervist.Temalt on kirja pandud:” Mesi on ravim kõikide haiguste vastu.”

Erinevaid fakte mesilastest-meest:
• Meemesilased külastavad umbes 2 miljonit õit, et valmistada 1 nael (üle 400g) mett.
• Mesilased lendavad selle koguse korjamiseks läbi 55 000 miili
• Keskmine korjemesilane teeb oma elu jooksul 1/12 spl mett
• Korjemesilased on naissoost
• Mesilased suhtlevad omavahel tantsides!, millest nad saavad aru isegi täielikus pimeduses
• Kuninganna võib muneda 3000 muna iga päev
• Ühes tarus võib olla 80000 mesilast: 1 kuninganna, mõned sajad isamesilasi ja ülejäänud naissoost töömesilased
• Kui Aleksander Suur suri, toodi ta tagasi Kreekasse kristus, mis oli täidetud meega!
• Ühe galloni mee valmistamiseks kulunud lennutee kokku on oma pikkuselt võrdne Kuule ja tagasi
• Mesilased on ainsad putukad, kes valmistavad toitu inimestele
• Mesilase eluring on 3-6 nädalat
• Mesilane külastab ühe korraga ainult ühte sorti õisi. Isegi kui läheduses on 2 ühesuguse värviga, kuid erinevat sorti õied, külastab mesilane eksimatult ainult ühte sorti.
• Mesilased on risttolmlemise peainsenerid
• Praeguste uuringute järgi on mesilased asustanud Maad 150 miljonit aastat. On teada 30000 liiki mesilasi.
• Mesi on ainus toit, mis kunagi ei rikne – söödavat mett on leitud Egiptuse hauakambritest

Mesi on üks kõige sprituaalsem ja maagilisem toit planeedil Maa. Ta supertoitude (superfoods) topis ja kontsentreeritud toitainete allikas. On väga soovitav tarbida meetooteid regularselt. Meetooted (eriti metsikust loodusest) on imeline supertoit, mis täiendab meie tervist läbi kogu elu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Õietolm sisaldab 11 peamist ensüümi sh diataas, fosfataas, transferaas, katalaas, amülaas ja pektaas – kõik aitavad kaasa seedimisele. Ainult 130 mg õietolmu aitab seedida 3 naela (ehk siis 1,3 kg) toitu.
Pikemalt http://www.paikesetoit.ee/mesi-ja-oietolm

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.