esmaspäev, 12. juuli 2010

PÄIKESE KAITSEKS vol 1

Andreas Moritz raamatust Heal yourself with sunlight väikseid kokkuvõtteid, näitamaks ka pahaks tunnistatud päikesevalguse head poolt:)
Ma ise võtsin siinloetut arvesse ja ei ole endale ega lastele juba teist suve peale määrinud ühtki kaitsekreemi. Ka Portugalis mitte. Ühtegi põletust ei ole olnud. Ei ole ka keegi kandnud päikeseprille. Sellest edaspidi lähemalt

Mis tegelikult põletab ja kahjustab nahka
Inimese nahas, kes tarbib polüküllastamata rasvhappeid ja on paljastatult päikese käes, tekivad punaseks minemise faasis substantsid, mida nimetatakse prostaglandiinid (linolenic happetest). Prostaglandiinid suruvad alla immuunsussüsteemi ja läbi selle suurendavad kilpnääret. Lisaks on polüküllastumata rasvhapped seotud vabade radikaalidega, mis kahjustavad rakke. Kui te lisate nüüd täiendavalt päikesekaitse, on täpselt õige kombinatsioon nahavähi tekkeks – eriti nendes piirkondades, kuhu päike rohkem peale paistab.

Looduses ei esine rasvu kunagi suurtes kogustes. Ühe spl maisiõli saate 12-18 maisitõlviku kohta. Võimalusega pressida õli välja igast seemnest, terast, maisist on alanud ka massiline õlitarbimise kasv. Keskmise inimese menüüs on tänapäeval rasva 16x enam, kui 90 aastat tagasi. Vähe liikumist, värsket õhku ja toitaineterikast toitu vähendavad veelgi keha suutlikust ebaloomulike rasvadega toime tulla. Rafineeritud rasvad pidurdavad seedekuumust ehk seedimise suutlikust ja kuhjuvad toksiinidena meie kehas. Liigne vabade radikaalide olemasolu annab märku ülemäärasest toksilisusest. Naha kudedesse sisenemisel kahjustuvad naha rakud kiiresti isegi vähese päikesevalguse mõjul. Kui teie silmad ja nahk on tundlik päikesevalgusele – on see üks märk keha toksilisusest. Vältides päikest tekib valguse puudujääk, mis viib tõsiste tervisekahjustusteni.

On fakt, et igasugune päikesekaitse suurendab kõiki vähiliike.
UV kiir sisenedes läbi silma stimuleerib immuunsussüsteemi. Tänapäeval kannab 50% USA kodanikest läätsi või päikesekaitsega prille, mis on võimelised blokeerima suure osa UV kiirgusest. Viimane mood on kanda plastikust prille, mis samuti blokeerib UV kiirguse. Sama kehtib plastikust kontaktläätsede kohta. Tubased mängud, päikesevarjud, riided, UV tõrjuvad aknaklaasid jne kõik selleks, et hoida päike meist eemal. Ilma regulaarse päikesedoosita kaotab meie immuunsussüsteem iga aastaga üha enam efektiivsust. Päikesevalguses meie keha rakkude hapnikuvarustus paraneb, ilma päikeseta meie rakud ei saa hapnikku korralikult omandada. See viib rakusiseste häireteni, enneaegse vananemiseni ja ka surmani. On täielik katastroof, et haiged inimesed sulevad ennast ruumidesse ja tavaliselt tõmbavad ette ka kardinad, vältides valgust. Üks looduse kõige võimsam haigusi ennetav ja ravitoimega energia on saadaval täiesti vabalt meie igaühe jaoks.

Ei ole päikest, ei ole tervist

Tasakaalukas päikesedieet, mis arvestab kehatüüpi ja naha värvust (Aafrika tumedanahalised vajavad igapäevaselt mitmeid tunde päikese käes, et olla terve. Heledanahalised vajavad 20-60 minutit).

Tervisliku toiduvaliku ja tasakaaluka elustiili kõrval on päike parim kaitse igasuguste haiguste vastu. Päikeseuuringud üle kogu maailma näitavad, et ultraviolett kiirgus on tõenäoliselt kõige mõjusam ravimeetod.

Ultraviolettkiirgus:

Parandab elektrokardiogrammi

Alandab vererõhku

Parandab südame tööd

Korrigeerib kolesterooli taset

Tasakaalustab veresuhkrut

Suurendab glükogeeni varusid maksas

Parandab keha vastupidavust infektsioonidele (tõstes lümfotsüütide&fagotsüütide indeksit)

Parandab hapniku liikumise võimet veres

Parandab nahainfektsioonide vastupanuvõimet

Suurendab inimese stressitaluvust

Aitab vähendada depressiooni

UV kiirguse puudujääk takistab normaalset rakkude arengut, mis võib viia vähi tekkeni – Dr Shaw uuring. Päikeseprillide, kontaktläätsede kasutamine on kaasaaitav silma degeneratiivsete kahjustuste tekkele. Päikeseprillide kandmine kahjustab nägemist. Lahendus – lõpetage nende kandmine. Te näete varsti, et teie silmad harjuvad päikesega ja taluvad seda. On meetodeid ja harjutusi, mis aitavad parandada nägemist ja tõsta silma päikesetundlikust.

Tüüpiline tubane eluviis, liighappelise toidu tarbimine, tundide kaupa silmi kuivatava TV vaatamine ning palju teisi stressifaktoreid kahjustavad meie keha rakke. Pikaaegne UV valgusest eemalehoidmine (isegi lastele antakse UV kaitsega prillid) võtab silmadelt võimaluse iseennast taastada ja parandada. Järjest suureneva silmahaiguste kasvu taga on üheks olulisemaks info, et päike on kahjulik. Nendes päikeselistes kohtades, kus kantakse kõige rohkem päikeseprille on ka kõige rohkem katarakte.

Et hoida oma silmad terved, peate olema kindel, et silmad saavad otsest või mitteotsest päikesevalgust ideaalis vähemalt üks tund iga päev.

Päikesevalgus aitab ennetada vähki, MS, südamehaigusi, artriiti, diabeeti…

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.