neljapäev, 22. juuli 2010

Päikese kaitseks vol.3

Kuidas me siis ise päikese käes oleme ja kui "korralikud" peavad olema juba pisikesed - ikka kaetud, kuidas muidu:). Aga millest ilma jääme...

Imeline päikese ja liikumise kombinatsioon


Päike ja liikumine eraldi on tuntud tervise alustalad, kuid kombineerituna on tuemused kordi efektiivsemad.

Meeste füsioloogias on lihaste kasv seotud meessuguhormoon testosterooniga. Vanad kreeklased praktiseerisid kehalisi harjutusi alasti soojal päikselisel rannal. Kui päike paistab kõigile kehaosadele, testosterooni tootmine suureneb. Boston State Hospital uurimuse kohaselt suureneb testosterooni tootmine 120% kui rind või selg on päikesele paljastatud ja 200% kui päike paistab katmata genitaalidele. Nii, et fertiilsuse heaks aitab päike nii mõndagi ära teha.

Regulaarne päikesevann suurendab kõikide lihasgruppide tugevust ja mahtu.

Naistele toob päike ikka ka kasu:). Nende naishormoonide tase tõuseb, kui saadakse UV valgust 290-340 nanomeetrit (UVB) – mida siis peetakse kahjulikuks ja kasutuks. Naised, kes saavad väga vähe päikest kannatavd hoopis enam menstruaaltsükli vaevuste käes. Tsükli korrapärasuse saab taastada regulaarsete päikesevannidega ja paaritunniste viibimistega värskes õhus. Tsükli normaliseerumine võtab aega paari nädala jooksul peale regulaarsete ehk igapäevaste päikesevannide võtmisega.

Päike aitab kõrge vererõhu all kannatajaid. Erinevad uuringud näitavad peale 6 kuulist päikeseterapiat vererõhu vähenemist 15%...

Aastal 1903 võitis dr. Niels Finsen Nobeli preemia tuberkuloosi ravimise eest päikeseteraapiaga. Talle järgnes dr. Auguste Rollier, kes oli samuti edukas tuberkuloosi ravis, tema kliinik asus 5000 jala kõrgusel Šveitsis.


On aga hämmastav fakt, et tervenemist nii tuberkuloosi kui ka teiste haiguste osas ei toimunud, kui haige kandis päikeseprille. Päikeseprillid blokeerivad valgusspektri olulisi kiiri, mida keha vajab tähtsate biokeemiliste funktsioonide jaoks. Peale 1954 a, kui dr. Rollier suri vajus helioteraapia „imeravimite”-antibiootikumide kõrval unustusse. 1980datel hakati juba inimesi pommitama „ülimürgise ja kahjustava” päikese visiooniga. UV kiirgus stimuleerib kilpnääret tootma hormooni, mis tõhustab inimese metaboolse (ainevahetus) süsteemi toimimist. Seetõttu on helioteraapia olulisel kohal kaalu langetamisel. Kes tahab kaalust alla võtta ja ilusaid lihaseid peab oma keha paljastama päikese alla regulaarselt. Iga inimene, kes hoidub päikesest, muutub nõrgaks ja kannatab mentaalsete ja füüsiliste probleemide all. Elujõud kaob. Põhja Euroopa maades näit. Soomes, kus on igal aastal palju pimedat aega, esineb väga palju ärrituvust, väsimust, depressiooni, alkoholismi, enesetappe võrreldes nendega, kes elavad päikesepoolsemates riikides. Kusjuures, on põhjamaiste riikide nahavähki haigestumus samuti kõrge.. Näiteks melanoomi On Šotimaa Orkney ja Shetlandi saartel 10x rohkem kui Vahemere saartel.

UV valgus teadaolevalt aktiveerib hormooni solitrol. Solitrol mõjutab meie immuunsussüsteemi ja paljusid meie keha regulatoorseid keskusi ning on seotud käbinäärme hormooni melatoniiniga, mis põhjustab muutusi meeleolus ja päevastes bioloogilistes rütmides. Hemoglobiin meie vererakkudes vajab UV valgust sidumaks hapnikku. Päikesevalguse puudus põhjustab enamiku haigusi sealhulgas ka nahavähki.

On täheldataud väga suurt nahavähi kasvu kogu maailmas. Nahavähki on kolme tüüpi, kaks neist baseeruvad rakkude kartsinoomile (BCC (basal cell carcinoma) ja SCC (squamous cell carcinoma) ja on levinumad. Kolmas tüüp ehk halvaloomuline melanoom on palju harvem kuid palju enam surmavam.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.