reede, 23. juuli 2010

MOOSI tegemine

Eks ta ole - siin on kahes väikeses purgis minu talvine maasikamoos. 5 kg maasikaid kusjuures:( , 4 purki 10 kg marju. Keetmist ei ole, potte pesta ei ole vaja, suhkrut, pektiini ka mitte. Ei muretsegi kas valge suhkur on moosile paha ja kas jõuab rafineerimata suhkrut osta. Köögis kuuma auru pole, purke ei kuumuta, ei ohi kuuma üle:). Talvel saab kõikidest kuivatatud marjadest teha toormoose - neid leotades ning mee või datlitega püreestades. Sellise moosi retsepti peaks kuskil algusepoole olemas olema. Tuleb kergem küll. Moosikatla juures istumise asemel istud väljas ja lased päikesel endasse imenduda - talvel kergem. Kuivatamine madalal temperatuuril on kõige parem säilitaja. Kui ma oleksin mesinik siis võiks veel pidulikumaks juhuks kuivatatu meega üle valada.
Sügavkülm on teistmoodi ja maitse jääb ka teine aga ka teatud säilivus tagatud.

2 kommentaari:

  1. Kas purkides säilitades peaks ka kuidagi valvama, et niiskus sisse ei läheks? Et muidu äkki ei säili nii head? Kuivatist võttes on asjad mõrnusalt krõbekuivad, kuid purgis seistes võtavad jälle pehmema kuju. Ilmselt mul kaaned lekivad v midagi. Ainus lahendus, mille peale tulin, on purgid minigrip kotti panna :S
    Kuivatasin mustikaid ka ja siis avastasin, et living food's reziimil (41C)võiks nad üle nädala kuivada ja ikka veel jääb puudu. See ei ole ilmselt normaalne...

    VastaKustuta
  2. Jah, lähevad pehmeks küll. Aga ega ei peagi krõpskuivaks jääma - rosin näiteks on pehme ja pehmena just väga hea. Õunad, mis ise kuivatatud ka ikka pehmemad. Hoian ka klaaspurgis, kaant väga tugevalt kinni ei keera. Vanasti hoiti puuanumates, linastes kottides. Orav hoiab pesas, kuhu õhk vabalt juurde pääseb. Samas kui meeldib just krõpsum mari siis võib enne tarvitamist kergelt üle kuivatada. Marjade ja puuviljadega, mis sisaldavad palju vett, võib kuivatustemperatuur esimestel tundidel olla kuni 60c. Kuivati raamat soovitab kuni 4 tundi - olenevalt marja suurusest, veesisaldusest, ümbritseva keskkonna niiskusest. Suur veesisaldus jahutab vilja sisemust ja kuivati pöörlev õhk samuti, nii et kasulikud ühendid jäävad sisse alles. Cousensil on ka seemneleivad paar esimest tundi 60c juures.
    Mustikas kuivab sellest hoolimata kaua. Mul on praegu 4 päev, tundub, et homme on mustikalaar valmis. Samas ma kuivatan päeval st ca 14-16 tundi järjest. Öösel lasen õhu käes kuivada.

    VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.