reede, 5. oktoober 2012

Portugal vol 2


Laupäeviti on siin Loule´s suur turg. Müüjaid ja ostjaid hästi palju, ka nüüd septembri lõpus. Nagu kevadelgi, müüakse siin ka palju istikuid! Mis neil siis viga, muudkui kasvata aasta otsa. Sedakorda juhtungi mustade viigimarjade juurde, ostan kilo jagu ära aga jätan ikka kotti ruumi, et võib-olla kuskil veel ilusamaid ja soodsamaid. Kõnnin esialgu turu kiirelt läbi. Kõike onJ, musti viigimarju ainult ühes kohas. Ruttu tagasi, ja veel üks kotitäis.


Siin müüakse viigimarjadest, mandlitest, meest ja jaanikaunajahust (karobist) käkke ja küpsiseid. Mõnes on suhkrut ja mune, mõnes mitte. OStame ühte käkki prooviks ka.Tomateid läheb ka hulgi. Siin kusjuures kohaliku kasvataja tomat näeb väga halb väljaJ. Osalt roheline ja kõverik aga kodu läheb kohe punaseks ja on magusJ. Müüakse ka ilusaid ühesuuruseid, veatuid tomateid – aga mida sain juba selgeks 4-5 aastat tagasi – kohalikud neid ilusaid tomateid ei osta. Eks tule alati turul vaadata, kelle käest kohalikud ostavad ja kes ise muhe välja näeb. Siin on sellised vanad mehed müümas, kui on noored naised ja korralikult riides, siis pigem müüakse Hispaania kaupa. Kohalik müüja inglise keelt ei oska aga on lahke ja tema kaup palju parem ...Jaanikaunu müüakse 1 eur kilo. Meie saame Eestisse tellida 10 eur kilo. Praegu on nende valmimise aeg ja kaunad on pehmed ning magusad.

Turult  kottidega koormatult ära minnes, leian kõrvaltänavast puuviljapoe. See on paksult puuvilju ja aedvilju täis. Võtab kohe kadedaks.
 
 
 
 


Ilus, ilus, ilus.... puuviljad on suurepärased
Ma ei ole siia pannud eriti looduspilte, olen lihtsalt sellega nii palju koos olnud, et ümbritsevast pilte ei tee.
 
Siin on palju väga ilusate värvidega õisi, põõsastel, puudel, lihtsalt kasvamas. Kevadel muidugi rohkem, kuid ka praegu. Läheme Monchique`i.Siin on looduslikud allikad ja selle allikavee pudelisse villimise tehas. Ka palju nö sanatooriume.


 Jalutades siin allikate vahel, mis siin maas vedeleb, jaanikaunad. Raha vedeleb maas:)
Vaatan alla kanasse, seal kõik kaunu täis. Kes neist välja teeb - mitte keegi. Murul olevaid kaunu korjavad lapsed elevusega kohe suured peotäied.
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.