reede, 5. oktoober 2012

Portugal vol 3

Lilled on kaunid
Poe juures on oliivipuud ja ende ümber lillepuhmad...
Poes on samuti suur valik puuvilju...Suur ala oli värske toidu all, kuid pildistamine poes ei ole lubatud. Aga tahaks küll siin klõpsutada.
 Sedaorda jälle viinamarju. Nii lillasid kui täiesti tumedaid. Neid täiesti tumedaid proovisin turul ja ei olnud üldse maitsvad. Sedakorda proovin ja on maitsvad... Nii ta nende viljadega on. Tuleb ikka tihedamalt proovida:), sama melonitega, mõni vesine, mõni magus. Saaks ometi selle nõksu kätte...

Kindlasti on mõni Murphy seadus, mis ütleb, et ära jäta oma tegemisi viimasele päevale. Lähen viimasel päeval turule ja... turg kinni. Mis tore, mina tahtsin siit natuke kõvemaid mangosid kaasa võtta. Enamik poode ka kinni, mis püha siin täna on ilusal reedesel päeval:). Aga puuviljapood ometi lahti.
 Näe ongi lahti:). Ja hurmaad on siin. Mis hea on hurmaa, õnneks on nad veel kõvad ja ma ostan 4-5 tükki. Üldse ei ole veel hea maitsega, liiga vara korjatud või ei ole esimene korje nii küps.


Meil siin aias kasvab oliivi ja viigipuu. Oliivipuult said lapsd juba üsna valmis oliivid
Ma hoiatasin, et need on mõrud aga pisikesed hambajäljed tekkisid ikka:), oma kogemus on oluline. Oi seda sülitamist, oliiv on mõru ja söögiks ei lähe mitte.
Viigipuuga on teine lugu, vaatasime, et üks ilus suur viigimari hakkab valmis saama.  Aga võta näpust - hommikul istuvad 2 linnukest oksal ja lasevad hea maitsta sel peaaegu valmis puuviljal. Seda mainis dr. Graham Taanis, et meie suus toodetakse veidi amülaasi - ensüümi, mis lagundab tärklist (liitsüsivesikut). Ja kuna seda toodetakse nii vähe, siis ei näita see meie teraviljasööja iseloomu vaid seda, et me saame süüavahel veel täielikult kõpsemata puuvilja. Puuvili, mis on täiesti küps sisaldab liitsuhkruid, veidi toores aga tärklist. Metsas:) võib kergelt tekkida olukord, kus sa avastad, et täiesti küps puuvili on juba kellegi poolt söödud:). Ja kaval inimene:) sööb siis selle puuvilja päev varem...
Ühe valminud viigimarja järele ronib Ahto aga üsna käbedalt. Selle vilja peale tuleb siis üks korralik vaidlus ja lõpuks jagavad Sigrid ning Lauri selle omavahel, mina saan ka tükikese maitsta:). 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.