kolmapäev, 16. veebruar 2011

Mida siis täna väljas on süüa - lepaurvad

Külmaga head krõbedad:)
Lepaurvad on siis lepa isasõied. Täis valku ja vaiku. Söödavad:toorelt ja keedetult (ühe arvamuse kohaselt meenutavad kartuli ja maisi kombinatsiooni)


Kirjutab julge proovisööja: kui süüa mingit taime esmakordselt, meeldib mulle seda teha toorel kujul. Kui taim ei ole sobiv, annab see endast märku seedekorratuse näol. 10 päeva sõin 10 toorest lepaurba hommikuti ja 20 päeva sõin 20 keedetud lepaurba hommikuti. Mitte mingit korratust ei ilmnenud.

Andmebaasis (www.pfaf.org), mis sisaldab endas infot üle 7000 taime kohta, öeldakse, et lepaurvad on söödavad nii toorelt kui kuumutatult ja nad sisaldavad palju valku. Märgitakse, et neil on kibe maitse ja nad leevendavat kõhulahtisust. (Teadupärast märgib Aili Paju oma raamtutes, et lepakäbi on parim rohi kõhulahtisuse korral). Toitainete sisaldust on muidugi vähe uuritud – kellel see huvi ikka on, tavapäraselt kättesaadavat ehk tasuta kättesaadavat taime osadeks jagada. Aga siiski, midagi on –   isasõite õitolmu (www.fao.org) on küll uuritud ja see sisaldab 6 spl (3oz) lepa urbade õitolmu sisaldab

• 0.6 oz valku

• 1/3 oz lihtsuhkruid

• 1/3 oz tärklist

• Kõik vajalikud aminohapped

• üle 40 vitamiini ja mineraali

• antibakteriaalsete omadustega

oz ehk unts meie keeli siis 3oz=85,05g

Tänud Eha Metsallikule, kes mulle urvasöömise meelde tuletas.

Leppade energeetikast

Lepp ei toimi kunagi nii tugevalt kui haab või nii püsivalt kui pappel. Soodsaim suhtlemisaeg: lepp aitab inimest kogu ööpäeva vältel, uneaeg on tal kella 13-14-ni. Energia värvus rohekaspruun. Lepa energiat võib maitse poolest võrrelda jaheda piparmünditeega. Lepp tugevdab inimese peenvibratsioone ja spirituaalseid jõude. Vaimsusele orienteeritud idealistlik inimene võib tunda end lepa juures nagu kodus, sest tema sisemine jõud saab sellest tunduvalt lisa. Need, kellel pole südametunnistus puhas ja kes ei püüdle hingelise kasvu poole, ei tohiks lepaga liiga tihti suhelda, vastasel juhul võib too ta segadusse ajada, tekitades temas vasstuolulisi soove ja hajameelsust. Lepp tugevdab müstilist ennustamisvõimet ja selgeltnägemist, soodustab inspiratsiooni ja avab kolmanda silma. Lepp mõjub hästi põletike, valude, stressi korral. Suudab aidata neidki, kes põevad kroonilisi haigusi ja kasvajaid.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.