teisipäev, 15. veebruar 2011

Mis toimub Belgias - lihavaba neljapäev

Ma võtsin katkendi inervjuust Genti linnas toimunud üritusest. Allpool saab näha ka BBC ja CNN klippe

Meie lihavaba neljapäeva kampaania Gentis – Gent on esimene linn maailmas, kus ametlikult kuulutati välja Taimetoidu päev. See köitis samuti meedia tähelepanu alates BBC-st Guardiani ja CNN-ni (ee kas meie press ka tundis huvi?:). Me näeksime meelsasti, et ka teised linnad ja huvigrupid saaksid inspiratsiooni, nii et võtke meiega ühendust, kui tekib küsimusi.


Mis on taimetoidu neljapäev?
Taimetoidu neljapäev on EVA (Ethical Vegetarian Alternative on Belgia suurim taimetoitlaste ühendus) üritus ja alates mai keskpaigast hakas seda toetama Genti linn. Gent on teadupärast küll esimene linn maailmas, kes julgustab oma elanikke valima nädalas ühe päeva taimetoidu päevaks.

Kes on seotud?
• EVA on siis Belgia suurim taimetoitlaste ühendus. Ühenduses on 3000 liiget ja ühendus ongi ainulaadne seetõttu, et ta saab rahalist toetust valitsuselt. Asutati aastal 2000 kui vabathtlike organisatsioon. Juhatus koosneb 4 liikmest, kes elavad siis Gentis. .
• Genti rahvaarv on 240.000. Genti linn,keda siis esindab keskonna osakonna juhataja Tom Balthazar on ainuke linn, kellel on ametlik taimetoidu päev.

Mis täpselt toimus?
Neljapäeviti inimesi julgustatakse üleminekul taimetoidule....

Kas avaldatakse survet taimetoitlaseks hakkamisel?
Ei, üldsegi mitte. Igaüks võib süüa, mida ta tahab süüa. Gent ja EVA ergutavad ja motiveerivad. Kellelgi ei ole kohustust süüa midagi. See oleks kahjustav.

Miks selline üritus tehti?
Balthazar ja EVA toovad esile 4 põhjust, miks süüa taimetoitu: see on tervislik, see on hea meie planeedile (ja kliimale), see on hea loomadele, see on hea inimestele lõunas ja see on väga maitsev

….

Kuidas on ülejäänud maailmaga?
Vastukajad olid suurepärased. Ja see ei olnud ainult rahvusvahelise pressi huvi tõttu ( BBC-st CNN-ni, Braziliastl Taini), aga saadeti õnnitlusi ka gruppidelt ja inimestelt üle kogu maailma. Inimesed ütlesid, et nad on inspireeritud sellest ideest ja see oligi tegelikult üks punkt meie eesmärgist. Minu meelest on see tore, et me näitasime, et midagi sellist on võimalik teha, ja tänu sellele pretsedendile on lihtsam teistel rühmadel ja linnadel teha sama. .

Kas teised Belgia linnad jälgivad Genti eeskuju?
Jah, me loodame, et Hasselt on järgmine.
….

Gent on väga taimetoidu sõbralik linn – seal on 13 taimetoidu restorani, mis sellise elanikkonna kohta on suurepärane.
http://www.vegetarisme.be/index.php?option=com_content&view=article&id=767

Siin on erinevate riikide pressi kajastus sellele sündmusele. Siin on tõesti palju riike, eks võib arvata, et meie oleme tagasihoidlikud ja ei pea seda oluliseks

http://www.vegetarisme.be/index.php?option=com_content&view=article&id=766

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.