teisipäev, 31. jaanuar 2012

Järjejutt :) Aterovi raamatust vol 2


Ma kirjutan ikkagi uute postitustena, algus siis allpool. Järjest ka ei tsiteeri vaid võtan huvitavaid lõike.
Aterov kirjutab: "Inimesed on pikki aastasadu olnud nii pimedad ja harimatud, kuna peavad siiamaani toidu keetmist loomulikuks tegevuseks. Ja nüüd, kui nad kuulevad esmakordselt toortoitlusest, peavad seda veidraks ja kurioosseks ettevõtmiseks. TEGELIKULT ON JUST LOODUSLIKE TOIDUAINETE TÖÖTLEMINE KÖÖGIS EBALOOMULIK, NALJAKAS JA KURIOOSNE."

" Riisiga kana, supi, keedetud maksa, võileibade, džemmide ja maiustuste tarvitamise tulemusel ei ole rakud võimelised enam ühtki kasulikku tööd sooritama. Inimorganismis tekivad kõrgekvaliteedilised ja täiesti terved tegutsevad rakud üksnes toorestest puu- ja aedviljadest; teiste sõnadega, nendest valkudest, mis viiakse inimorganismi tuhandete erinevate toiduainetega loomulike ja elusatena ja mida toidumõnumaanid lubavad endale mõnikord kui "mittemaitsvat" luksust.
Praegu peab igaüks endale teadvustama seda lastevanemate poolt sooritatud kuritegu, kui nad ei luba lapsi enne sööki puuviljadega oma isu rikkuda, sest laps pidavat kõigepealt sööma oma tavalist toitu. See on üks rumalamaid tegusid, kui ei lubata lapsel süüa tuhandeid erinevaid toormaterjale, mis on tema organismile hädavajalikud ja sisalduvad toortoidus loomuliku ja elusana. Selle asemel söödetakse lapsele elutut toitu, mida serveeritakse erinevate roogadena.
Toidumaanid on õnnelikud, et nad söövad kaloririkast toitu. Kuid kalorid toovad kasu ainult siis, kui kasutatakse täielikult ära nende eelis. Kui lihaste rakud ei ole arenenud või on lausa nõrgad, valulikud ja vähese elastsusega, jääb suur osa kaloritest kasutamata ja nad heidetakse organismist mittesoovitava soojuse ja eesmärgitute kadudena välja.  Lahtises õhus kütust põletades on täiesti loomulik, et selle kütuse energia kaob, kuid vabriku koldes põledes teenib see täielikult oma eesmärki. Keedetud toidu tarvitamisel saadud kalorite hulk ületab organismi funktsionaalse vajaduse 3-4 korda. Toorestest toiduainetest saadavad kalorid teenivad täielikult oma eesmärki, sest need toiduained sisaldavad kõike vajalikku eralduvate kalorite omastamiseks."
-----
"Aga kuidas suhtub kaasaja tsiviliseeritud inimene oma organismi? Ta tapab, hävitab, põletab ja lõhub oma toidu terviklikkust, igasuguseid norme arvestamata täidab ta oma magu toidu tuhande komponendi asemel vaid üksikute surnud ja mürgiste jääkidega. Nii saab ta üht ainet rohkem, teist aga sadu kordi vähem kui seda nõuab tema organism.
Keedetud toidust, valgest leivast, makaronidest, riisist, maiustustest, võist ja margariinist moodustatakse organismis lihtsustatud struktuuriga elutud parasiitrakud, mille raskuse all vaevleb keedetud toidu sööja....
Aja jooksul on inimene oma kehamõõtmete lakkamatu kasvuga ja täissöönud olekuga staadiumi, mis pidevalt arenedes saab kaasaja normiks sedavõrd, et inimese organism hakkab suuremalt jaolt koosnema nii lihtsustatud, tegevusetutest kui ka täiesti kasututest surnud rakkudest. Sellest tulenevalt on kõhnus asendumas ebaloomuliku paksusega.
Tänapäeval sünnivad paljud lapsed juba kasutute ja mittetöötavate rakkude hirmsa koorma all. (minu märkus: poeg kõndis mööda, kui ma seda lauset kirjutasin ja märkis: kirjuta, et vanemate pärast:)). Sageli rõõmustavad naiivsed vanemad oma laste paksuse üle. Mõningatel juhtudel ulatub see paksus priskuseni, mis sisendab hirmu selle sõna tõelise sisu taipajale.
Inimorganism teeb tohutuid jõupingutusi, et kasutuid rakke kontrolli all hoida ja sel eesmärgil paigutab ta neid keha erinevatesse kohtadesse - kätesse ja jalgadesse, lõua alla, kõhu nahaalusesse, tuharate piirkonda jne. Juhtub aga, et mõnel sellisel rakul õnnestub kontrooli alt vabaneda, kogukonnast eralduda ja sanud iseseisvuse, alustada individuaalset elu ning ohjeldamatut paljunemist.
Üsna sageli tuleb organism tekkinud olukorraga edukalt toime ja grupeerib kasutud rakud mingisugusesse ühte kohta, hoides ära nende leviku üle kogu organismi. Sellisel juhul tekib nn "healoomuline uudismoodustis" ehk healoomuline kasvaja, mis ei anna harusid (metastaase) erinevatesse kehaosadesse ega kasva eriti loomsete valkude rasvumise tulemusel. Vastupidist nimetatakse "pahaloomuliseks uudismoodustiseks" ehk lihtsalt vähiks.
Tingimata tuleb tähelepanu pöörata asjaolule, et toidu keetmine pole ainuke toiduainete toiteväärtuse kadumise põhjus, ka valge jahu ja riis on kahjulikud toorelt süües....
Tavaline mägirohi ei ole lehmadele ega lammastele täiuslikuks toiduks. Loomad, kes teevad oma evolutsiooni läbi metsikutes tingimustes, toituvad üheaegselt rohust, lehtedest, puu- ja aedviljadest. Loomade hulgas, kelle toitumisellu segab end inimene, võib mõnikord märgata ka haigestumisi. Eranditult rohust toituvate loomade organid on allutatud samadele ohtudele, mis inimese omadki.
-----
Keedetud toitu ja ravimiteraapia eelistele viitavad õpetlased sarnanevad kommersantidele, kes on sulgenud oma silmad miljonite ja kasvavate võlgade ees ja rõõmustavad ainult kopikaliste kasumite üle. ...Vaadakem, milliseid edusamme ja saavutusi on tänapäeva tsiviliseeritud inimesel, kes usub oma kasulikesse avastustesse kulinaarias ja meditsiinis, võrreldes paljude erinevate loomaliikidega. Vatamata päästvale asjaolule, et inimene on kõige täiuslikum olend maa peal, on ta haiguste küllusele ikkagi vastuvõtlikum mis tahes teisest Jumala loomingust.
Pärast seda, kui inimene oli avastanud vitamiinid, oleks tulnud pöörata tähelepanu asjaolule, et samad kõige vajalikumad koostisosad hävitatakse toidu keetmisel ja koos sellega hävib ka inimene ise. Oleks viimane aeg teha lõpp sellistele enesetapuoperatsioonidele ja tuntud toiduainete terviklikkuse hävitamisele. Aga keedetud toit on ju nii ahvatlev, et taolisi katseid peetakse reformistlikeks. Toidumõnumaanid ja nende teadus on neid vangi võtnud.
Kas on suuremat rumalust: algul omaenda kätega põletada ja kaotada, teha haigeks, seista haua äärel ja alles siis teha enda päästmiseks lootusetuid katseid eksitavate vahenditega. Me  ei tohi unustada, et kasulikud ained ei piirdu üksnes nende 40-50 vitamiiniga, mis teadlased on avastanud. Tegelikult on neid tohutu hulk ja nende kvalitatiivsetest ja kvantitatiivsetest omadustest ei ole isegi tuhande aastaga võimalik õiget pilti saada.
Kujutame ette, et teadlastel on kõik need ained juba kindlaks tehtud.

Veel üks koht, kus on ka saksa keelne raamatu variant ja retsensioon inglise keeles.
http://armenia-felix.do.am/load/5-1-0-48

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.